14 برند معروف کفش ورزشی در جهان

کفش کوهنوردی پیشرفته کوهسار، از جنس چرم طبیعی سه لایه با قابلیت ضد آب میباشد که لایه آستری آن از جنس ایزی تکس با لایههای ترمولایت میباشد. جالب است که نام کفش های خود را از روی قله های معروف ایران انتخاب کرده است. Reebok به خاطر کفش هایش مخصوصاً برای پیاده روی معروف است. اسم این برند در زمانی معروف و محبوب شد که کفش های High Tec Squash را تولید کرد. کفش کوهنوردی ایران کوهسار از برندهای معتبر در این زمینه می باشد که دارای نمونه های میخ دار و غیر میخ دار می باشد. بنابراين کفش که محافظ پا است از مهمترين وسايل و پوشاک کوهنوردی به شمار میرود. در ورزش کوهنوردی شايع ترين آسيب هاي ورزشی صدمات عضله های پا و ناحيه كمر هستند. نتيجه كل آنكه براي پيشگيري از آسيبهاي ورزش کوهنوردی در درجه ی اول، نخست به سلامت و بهداشت پا توجه نموده و در اين بين اهميت كفش مناسب و تاثير آن بر سلامت بدن به وضوح قابل درک است.

نایک تمرکز زیادی بر بازاریابی و افزایش اعتبار نام تجاری خود دارد و از طریق حمایت از رویداد های ورزشی مهم جهان مانند المپیک، NBA و همکاری و حمایت از ستارگان ورزش جهان مانند مایکل جردن، رونالدو ، نیمار، رونی و توجه ویژه به طراحی محصولات برای خانم ها، سعی می کند روز به روز جایگاه خود در عرصه تجاری بهبود بخشد و بر سایر رقبای خود پیروز شود. یکی دیگر از معروفترین برندهای ایرانی در زمینه تولید وسایل کوهنوردی و طبیعت گردی، برند قارتال کمپانی می باشد که در شهر تبریز ایران است و توسط افرادی نظیر جواد نصیرزاده تاسیس شده است. K-Swiss در سال 1966 به وسیله دو برادر تاسیس شد. این برند در سال ۱۹۶۴ به دست مربی تیم فوتبال دانشگاه اورگان آمریکا، بیل بُوِرمن و مشارکت شاگرد او به نام فیل نایت پایه گذاری شد. طراحی سنتی این کفش ها بی نظیر است. کفش های چرمی دست ساز این برند لوکس در طول قرن ها توسط افراد طبقه بالای جامعه انگلستان مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم مورد توجه سیاستمداران و ستاره ها است.

کیفیت بسیار بالای آن و قیمت گران محصولات خارجی موجب بالا رفتن طرفداران این کفش، در میان افراد کوهنورد شده است. اما این برند بیشتر به خاطر کفشهایش مشهور شده است. اسم این برند در زمانی معروف و محبوب شد که کفشهای High Tec Squash را تولید کرد. طراحی این کفش ها به گونه ای است که هیچ گاه از مد نمی افتند. Adidas به دلیل تنوع فوق العادهای که در انواع محصولات و کفش ها شامل فوتبال، کریکت، راگبی، بسکتبال، دو، گلف، تنیس و غیره دارد، بسیار مشهور است. امروزه مجموعه گسترده محصولات برند پوما که شامل کفش و پوشاک تجهیزات ورزشی، است در بیش از ۱۲۰ کشور جهان فروخته می شود. کوهسار برندی ایرانی می باشد که از بهترین و بزرگترین برندهای کوهنوردی می باشد کفش های طرح الوند و کفش های طرح ساوالان با یکدیگر متفاوت است. کوهسار برندی ایرانی می باشد که از بهترین و بزرگترین برندهای کوهنوردی می باشد.

مراحل ساخت و تولید کفشهای این شرکت، در جهت ارتقای کیفیت محصولات، به کمک دستگاههای پیشرفته انجام میشود و تهیه مواد اولیه آن، از بهترین شرکتهای صاحبنام جهان و همگام با دانش روز انجام میگیرد. افراد می توانند از آن استفاده نمایند. این برند کار خود را از اواخر قرن 19 در لیموژ فرانسه آغاز کرد.« Édouard Blanchard» کارخانه خود را در سال 1891 و با ساخت کفش های زنانه و مردانه راه انداخت و کمی بعد توانست به کمک پسرش تولیدات خود را با روش های مدرنی که در آمریکا مورد استفاده قرار می گرفت، تطبیق دهد و تبدیل به یکی از بهترین برندهای کفش در جهان شود. شرکت « John Lobb» از اواسط قرن 19 آغاز به کار کرد.