کف آن لغزنده نباشد

وجود بند، سگک یا چسبک این امکان را می دهد تا کفش را دقیقا اندازه پای بچه کنید و مطئن شوید کفش به راحتی از پای کودک خارج نمی شود. همچنین دقت کنید که پاشنه یا سایر قسمت های کفش میخ نداشته باشد، چون ممکن است در اثر بازی و فعالیت زیاد بچه ها، میخ درون کفش دربیاید و به آن ها آسیب برساند. مناسب ترین کفش برای بچه هایی که به تازگی راه رفتن را یاد می گیرند کفشی است که از مواد نرم و سبک درست شده باشد. اما بهتر است خرید کفش نوزاد را تا چند ماه پس از به دنیا آمدن او به تعویق بی اندازید و سپس کفشی دقیقا مناسب با سایزش تهیه کنید. تا زمانی که نوزاد شما در واقع نوپا نشده است احتمالا بیشتر به یک جفت پاپوش نوزادی نیاز دارد که پای او را گرم نگه دارد.

و قطعا می توان به راحتی حدس زد که خرید کفش برای کودکان نوپا هم لذتبخش است. این کفش باید در فضای بیرون پوشیده شود، در داخل خانه پا برهنه راه رفتن هنوز هم برای کودکان نوپا بهترین شیوه برای رشد بهتر اوست. این دانه را هم مانند قسمت آبی پر رنگ میبافیم. به قسمت جلوی کفش که رسیدید یعنی قسمتی که توی تصویر شماره یک با رنگ قرمز مشخص شده هر دو دانه که بافتید یکی کم کنید. بقیه ی دانه ها را هر کدام یک پایه بزنید تا به قسمت بنفش پر رنگ برسید. برای قسمت روی کفش رج اول تا سوم: یک زنجیره بزنید. بعد از قسمت قرمز باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید کور کنید.

پس سعی کنید کفش های خیلی گران قیمت نخرید و به جای آن کفش های با قیمت مناسب تر بخرید تا موقعی که کوچک شد بتوانید به راحتی یک کفش دیگر با سایز متناسبرشد نوزادتان تهیه کنید. خرید پاپوش یا کفش نوزاد یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید به دقت گرفته شود، پاهای نوزادان تا مدتها بسیار لطیف و انعطاف پذیر است و ممکن است تغییر شکل پیدا کند، پس اجازه دهید این تغییر شکل درست صورت بگیرد و فرم پا از نوزادی دچار مشکل نشود. کتانی نوزادی کوچکی که میبینید یا یک پاپوش بافتنی نوزادی میتواند شما را قانع کند که برای پاهای نوزادتان حتما یکی از آنها را نیاز خواهید داشت، اما قبل از خرید اولین پاپوش یا هر کفش کوچک زیبایی که نظرتان را جلب کرده است، باید نکاتی را در مورد نحوه خرید پاپوش یا کفش نوزاد بدانید. یکی از موارد مهم که قبل از خرید کفش باید به آن توجه کنید سن نوزاد می باشد.

بلکه به نسبت رج هایی که نیاز دارید سه یا چهار یا پنج رج در میان کم کردن را شروع کنید و به ترتیب به سمت بالا که میروید کمتر کنید. کی سراغ خرید پاپوش بافتنی نوزاد یا کفش برویم؟ پاسخ این است که تا هنگامی که نوزاد شما اولین گامهایش را برنداشته به کفشهایی با زیره سفت نیاز ندارید، بنابراین بهتر است به سراغ بافت پاپوش نوزاد یا خرید یکی از مدلهای زیبای آن بروید. به فکر خرید یک پاپوش با مچ نرم و راحت که کمی شبیه به نیم بوت است، باشید یا اینکه فعلا خرید جوراب را در برنامه خود قرار دهید.