کفش ایمنی چیست و چه کاربردی دارد?

دسته یا انواع دیگری از کفش های ایمنی به نام کفش ایمنی نسوز تولید می شوند. اگر در محیطهای آبی یا شیمیایی کار میکنید، کفشهای ساق بلند را انتخاب کنید. کفش های کار استاندارد ایی اِس دی (ESD) از پاها در مقابل تخلیۀ الکترواستاتیک یا همان الکتریسیته محافظت می کند و تکنسین های برقکار می توانند از مزایای این نوع کفش ایمنی بهره مند گردند. بدین وسیله باید دانش کافی نسبت به شناخت انواع کفش ایمنی رایج در بازار داشته باشید، تا بدین ترتیب کفش ایمنی استاندارد و کاربردی را با قیمت مناسب تهیه نمائید. نکتۀ قابل توجهی که باید مد نظر داشته باشید، این است که کفش ایمنی از نظر شکل ظاهری متفاوت از کفش های رایج در بازار می باشد و از متریال متفاوت ساخته می شوند، که در ادامۀ مقاله بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. بنابراین پرداخت هر هزینه ای برای خرید کفش ایمنی الزامیست !

یکی از اتفاقات معمول و تکراری در هر محیطی از جمله محیط های کاری و کارگاهی افتادن ابزار و وسایل امری عادی به شمار می رود. همچنین در هنگام تولید کفش ایمنی برای جلوگیری از وارد شدن آسیبهای جدی به انگشتان پا در محیط کار از یک لایه مقاوم فلزی در بخش جلویی کفش ایمنی استفاده میشود. پس مهمترین عضو پاها که داخل کفش قرار می گیرد انگشتان پا هستند. یکی از جمله پرکاربردترین کفش ایمنی که در بسیاری از کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد کفشی است که به جهت ایمنی بیشتر کارکنان و آسیب دیدگی احتمالی انگشتان پای افراد، در جلوی آن زرهی فولادی قرار گرفته است که موجب می شود در هنگام افتادن اجسام سنگین بر روی پا آسیبی به انگشتان پا وارد نشود. باید توجه داشته باشید که شرکت های مختلف تولید کنندۀ کفش های ایمنی بر اساس استانداردهای تعریف شده انواع کفش کار را تولید می کنند و ممکن است تنها برخی از قسمت های پا در برابر خطرات احتمالی حفاظت کند.

در حالت کلی پیش از خرید کفش کار، بایستی نسبت به نوع خطرات احتمالی حرفۀ خود آشنا باشید و سپس مناسب ترین نوع کفش کار را با قیمت ارزان تهیه نمائید. در این صورت از پاها در برابر خطرات و آسیب دیدگی محافظت می کند. انتخاب کفش ایمنی خوب می تواند احساس رضایت مندانه ای برای فرد داشته باشد چون مانع از آسیب دیدگی پا می شود و با اطمینان خاطر می تواند فعالیت خود را انجام دهد. جای تعجب نیست اگر با کفش پیاده روی روی بتن کار می کنید و پس از مدتی سریع خسته شده و دچار درد پا می شوید ، آیا فکر میکنید کفش کار مانند کفش پیاده روی می باشد؟ اگر در انتخاب و خرید کفش ایمنی مناسب تردید دارید، می توانید با کارشناسان فروش رادین ایمن به صورت آنلاین مشورت نموده و پس از مقایسۀ محصولات با یکدیگر، کفش کار مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

لذا می توانید با خیال آسوده از کیفیت و راحتی کالا، کفش ایمنی خود را از ماه ایمن خریداری نمایید. این مسئله به افراد آسودگی خیال کار کردن ایمن را می دهد. کفش ایمنی همانطور که از نامش پیداست، وظیفه حفظ امنیت پای افراد در محیط کار را دارد. یکی از مواردی که به برجسته شدن آنها در محیط های کاری کمک می کند انتخاب کفش مناسب است. نکتۀ دیگری که هنگام خرید کفش ایمنی باید مد نظر قرار دهید، ضد لغزش بودن کفش در محیط های صنعتی می باشد که ممکن است سطوح کفپوش خیس و لغزنده باشد. به طور کلی جهت خرید کفش ایمنی متناسب با فعالیت های حرفه ای و سخت باید از افراد متخصص مشورت بخواهید حتی اگر اطلاعات جامعی نسبت به انواع کفش کار داشته باشید. حتی شما که به صورت شخصی در طول روز به فعالیت های مختلف مشغول هستید، اگر احساس می کنید که خطری ممکن است پاهای شما را تهدید کند، بتوانید مناسب ترین کفش ایمنی را جهت حفاظت از پاهای خود تهیه نمائید.