کفش ایمنی چیست و چه کاربردی دارد?

برای حفظ ایمنی و جلوگیری از آسیب های این چنینی پوشیدن کفش ایمنی به شدت توصیه می شود. به طور معمول جنس رویه کفش ایمنی پرسنلی مردانه از چرم گاوی اصل تولید می شود و جنس زیره آن از پلی اورتان است.استفاده از کفش ایمنی پرسنلی مردانه به افرادی که در کارگاه ها، ادارات و انواع مشاغل صنعتی فعالیت دارند توصیه می شود. کف زیرین کفش کار مناسب این محیط ها باید به گونه ای طراحی شود که مانع از لغزش افراد شود. گونه دیگر کفش ایمنی از جنس بوتیل است. هر شغلی بسته به شرایط محیطی میتواند نیاز به تجهیزات ایمنی و تخصصی همچون کفش کار، لباس کار و… این کفش های ایمنی شبیه کفش های کامپوزیت هستند و طوری طراحی شده اند که کمترین فشار را به کمر فرد وارد می کنند. در مسئله خرید کفش ارزان باید به این موضوع توجه داشته باشید که ارزان بودن به معنی بیکیفیت بودن کفش کار نیست و تمامی کفشهای کار باید استانداردهای مربوط به خود را داشته باشند اما با داشتن آگاهی از انواع کفش کار و همینطور برندهای تولیدکننده کفش ایمنی میتوان با تصمیمی حساب شده بهترین کفش را با توجه به نیازهایمان با کمترین قیمت خریداری نماییم.

استفاده از کفش ناایمن و نامناسب فقط باعث آسیب ها و خطرات فیزیکی ظاهری نیست بلکه گرفتاریهای مزمن ستون فقرات، چشم درد و سردردهای مزمن نیز از عوارض استفاده از کفش ناایمن است و حتی امکان وقوع آسیب های جبران ناپذیر را افزایش می دهد. کفش ایمنی فقط برای حفظ سلامت پا نیست بلکه به طور کلی از جسم شما محافظت می کند. پا به عنوان ستون بدن محسوب شده و عمل می کند. از آنجا که خطرات محل کار متفاوت هستند ، دانستن اینکه در هنگام انتخاب کفش کار باید به دنبال چه چیزی بگردید ، کمک زیادی به شما می کند.

هر چه مواد اولیه به کار رفته در تولید کفش سبکتر باشد، محصول نهایی از وزن کمتری برخوردار خواهد بود. زیرا اگر به این موضوع دقت نشود باعث می شود نتوانید کفش کار متناسب خود را پیدا و انتخاب کنید. این نوع کفش ها از کفش های بسیار مقاوم و مستحکمی هستند که در محیط های کاملا اسیدی و محیط هایی که حرارت بالایی در آنجا وجود دارد مانند کار در کنار کوره های ذوب به کار می روند. فروشگاه رادین ایمن کیفیت را در سطح بسیار بالا برای محصولاتش در نظر گرفته و محصولاتی بسیار با کیفیت و اصل را به شما ارائه میکند.

کامپوزیت: کلاهک انگشتی پلیمری ترموپلاستیک یا غیر فلزی نیز برای ایمنی در برابر سقوط اجسام و خرد شدن زیر اجسام متحرک استفاده میشود. نوع دیگر، از پنجه ی پا در برابر فشار و ضربه مراقبت می کند. کفش های ایمنی برای محافظت از کاربر در برابر خطرات احتمالی کار طراحی شده اند. بنابراین پرداخت هر هزینه ای برای خرید کفش ایمنی الزامیست ! از کفش ایمنی نسوز در بسیاری از مشاغل نظیر آتشنشانی، تراشکاری، صنایع فولاد، صنایع مربوط به تولید شیشه و غیره استفاده می شود. در ساختار این مدل از دو لایه زیرین استفاده شده است و جنس روی کفش از چرم مخصوصی کار شده که اجازه نمی دهد گرما به درون کفش راه پیدا کند.