کفش ایمنی چیست و چه کاربردی دارد?

بنابراین داشتن کفش کار ضد آب با کیفیت ، شما را ایمن و گرم نگه می دارد. کفش هایی که مجهز به علامت S2 هستند، علاوه بر داشتن خصوصیات S1، در برابر آب نیز مقاوم هستند و به اصلاح واتر پروف یا ضد آب هستند. حتی تا حدی ضد آب و ضد حرارت نیز می باشد. به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفشهای غیر بهداشتی امکان ایجاد میخچه و باکتری و قارچ وجود دارد. به طور کلی، بر اساس نوع فعالیت صنعتی که صورت می گیرد، انتخاب و خرید کفش ایمنی صورت می گیرد. کفش های ایمنی در بازار کفش ایمنی به صورت کفش ایمنی ساق بلند و یا ساق کوتاه ، کفش ایمنی نسوز یا کفش ایمنی آتش نشانی ، کفش های ایمنی مهندسی و کفش ایمنی عایق برق ، کفش های ایمنی سفید و بهداشتی ، پوتین سربازی و پوتین حفاری و کفش های ایمنی ورزشی می باشد که همه ی این ها رنگ بندی ها و مدل های متنوعی دارند که کار را برای خریداران و مصرف کنندگان راحت کرده است تا دامنه ی انتخاب وسیع تری داشته باشند .در بازار کفش ایمنی کفش بیمارستانی و کفش کارمندی و کفش طبی نیز با کیفیت بالا و مناسب تولید می شود .

به عنوان آتش نشان یا حرفه ای که به پیاده روی و سرعت بالا نیاز دارند ، معمولاً این کفش را به عنوان بهترین کفش ایمنی انتخاب می کنند. به هنگام انتخاب کفش مناسب برای کارگران باید موارد زیر در نظر گرفته شود. این کفشهای ایمنی فولادی در برابر فعالیت سقوط اشیا بر روی کف یا پنجه وله یا خرد کردن پا محافظت می کند. یکی از اصول اساسی در هنگام کار، محافظت و مراقبت از ایمنی فردی و جان افراد شاغل در صنایع و حرفه های گوناگون است. هر کدام از این شرایط و وظایف نیازمند یکی از انواع کفش ایمنی است که در مدل های متفاوت در بازار عرضه می شوند. کفش ایمنی در ظاهر تفاوت چندانی با کفشهای معمولی که هر روزه مورد استفاده قرار میگیرد ندارد تا جایی که بعضی از مدلهای کفش ایمنی با طرحهای بسیار زیبا و شکیل طراحی و تولید میشوند و اینگونه تشخیص کفش ایمنی از کفش معمولی را تقریبا ناممکن میکند.

مطمئن باشید که کفش پاشنه ی شما را میگیرد ، پاشنه نباید درون کفش بلغزد . البته دقت داشته باشید که امکان دارد قیمت محصولات بی کیفیت چینی به مراتب کمتر باشد. علاوه بر جنس و ابعاد کفش ایمنی، برای این که یک کفش ایمنی مناسب را تهیه کنید لازم است به قیمت کفش ایمنی هم توجه داشته باشید. قبل از خرید کفش ایمنی، ابتدا باید خطرهای احتمالی شغلی را که در آن مشغول به کار هستید به خوبی بررسی کنید؛ مثلا کار کردن در محیط های پرخطری که با مواد شیمیایی، اسیدی یا داغ ارتباط مستقیم دارند؛ انجام کار در محیط هایی که جریان برق از آن ها عبور میکند و خطر برق گرفتگی در آنها وجود دارد؛ محل های بسیار سرد و یا بسیار گرم؛ محل هایی که احتمال افتادن یا سقوط اجسام تیز و سنگین وجود دارد و موارد مشابه.

مجموعۀ رادین ایمن با کسب تجربیات فراوان توانسته موفق به تأمین انواع کفش ایمنی، دستکش کار، کلاه ایمنی، عینک ایمنی، شیلد یا محافظ صورت و غیره گردند. کفش ایمنی با توجه به نوع خطری که در محیط کاری وجود دارد، در انواع مختلف تولید می گردد که هر نوع میتواند در برابر یک یا چند نوع خطر از پاها محافظت کند. در کفش های اداری از هر دو نوع چرم استفاده می شود در حالی که کفش های ایمنی را تنها با چرم طبیعی طراحی و تولید می کنند. راحتی و بهداشت کفش­های ایمنی: باید راحت باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. تکنولوژی ergo: این کفش ها در واقع بسیار راحت هستند و دارای کفه آنتی باکتریال می باشند که از بوی بد پا جلوگیری می کنند.