کفش ایمنی و کاربرد کفش کار: رادین ایمن – روزنامه صمت

کارگرانی که روی سطوح سخت مانند بتن کار می کنند ممکن است در اثر نپوشیدن کفش نامناسب دچار خستگی در عضلات پا، عضلات پشت و بقیه قسمت های مهم بدن احساس خستگی کنند. کفش های کار که قابلیت ضد لغزش بر روی کلیۀ سطوح کاشی، سرامیک (محلول صابونی رقیق موجب لغزندگی سطح) و فولاد (مواد گلیسرول موجب لغزندگی سطح) دارند با حروف SRC علامت گذاری می شوند. کفش کار که مجهز به کفی مقاوم در مقابل حرارت هستند با حروف Hro مشخص می شوند. کفش ایمنی که دارای خاصیت ضد لغزش بر روی فولاد با گلیسرول هستند با علامت SRB مشخص می شوند. انعطاف پذیری بالایی دارد و از ورود ضربه به پا جلوگیری می کند. از جمله این ویژگیها میتوان به پوشش فولادی برای انگشتان پا، کفیهای فولادی ضد لغزش یا مقاوم در برابر حرارت و اسید، پاشنههای ضربه گیر و … چکمههای حفاری در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری داشتهاند، به احتمال زیاد به این دلیل است که ویژگیهای یک چکمه پوشش دار را داشته و در عین حال نرم و سبک هستند.

محافظ میانی (کفی میانی) پارچه کولار 100% کف را پوشش میدهد، در حالی که صفحات فولادی تنها تا لبه پا را میپوشانند – حدود 20٪ در معرض دید قرار می گیرند. به جهت خرید پوتین نظامی می توانید برحسب خرید عمده خود خرید پوتین نظامی را به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام دهید. اشاره کرد. این ویزگیهای برای انجام بسیاری از کارها مناسب است و به طور کلی برای کسانی که در صنعت ساختمان کار میکنند، کاربرد دارد. هدف اصلی مجموعۀ رادین ایمن از ذکر این موارد، این است که بتوانید متناسب با نوع فعالیتی که انجام می دهید، مناسب ترین کفش کار را انتخاب نمائید.

جنس رویه کفش کار که به جنس کفش کار بهتر است متناسب با فعالیت هدف انتخاب شود ، بهترین جنس کفش کار جنسی است که پا در آن بتواند نفس بکشد و انتقال هوایی در ان اتفاق بیفتد از این رو کفش هایی از جنس چرم طبیعی بهترین گزینه برای این مورد هستند . این محصولات متناسب هستند و به راحتی تمیز میشوند. به طور کلی ، مهندسان برای کار طولانی مدت باید کفش بپوشند ، بنابراین راحتی کفش و ایمنی کفش بسیار مهم است. به طور کلی کفش های ایمنی ضد آب نیز با حروف لاتین Wr علامت گذاری می شوند.

این چکمهها ارتفاع بیشتری دارند و همین امر خطر سوختگی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. این کفش ها دارای کفی های مخصوصی هستند که مطابق با ساختار پا طراحی شده اند و وقتی پا بر روی آن قرار می گیرد خطر فشار و آسیب به کمر را به حداقل می رساند. جنس مواد زیره ی کفش را انواع مختلفی تشکیل می دهند که در معرفی پرکاربردترین و کارآمدترین آن ها می توان به زیره کفش PVC، زیره کفش PU، زیره کفش TPU و زیره کفش لاستیکی اشاره نمود. کفش ایمنی که قسمت فوقانی آن در برابر نفوذ و جذب آب مستحکم است، با حروف Wru مشخص می گردد. کفش کار که دارای کفی مقاوم در مقابل برش و بریدگی می باشند، با علامت CR مشخص می شوند. همانطور که می دانید کفش ایمنی یا کفش کار نوعی کفش می باشد و مناسب محیط های کار تولید می شوند.