کفش ایمنی – لباس کار آردم

در محیط های کار و فعالیت افراد افتادن وسایل و اشیاء مختلف امری طبیعی به شمار می رود، مهمترین وظیفه کفش ایمنی محافظت از پا در برابر برخورد اجسام و اشیاء در حال افتادن روی پاهاست. از نظر ظاهر این کفش ها با کفش های معمولی تفاوت هایی دارند و وزن بیشتری نسبت به آنها دارد. حتما می دانید که جنس TPU دارای وزن سبکی است و به گونه ای طراحی شده است که مقاومت بیشتری در برابر سایش و پارگی نسبت به روکش لاستیکی دارد. کفش های ایمنی به دلیل وجود گوناگونی در کارکرد، طراحی ها و برند های تولیدی دارای رنج قیمت های مختلفی هستند به گونه ای که این تنوع قیمت هنگام خرید برای افراد گیج کننده می باشند. کفش ایمنی میتواند با توجه به متریال و ویژگیهای تولیدی قیمت متفاوتی داشته باشد. درجه رعایت نکات ایمنی بستگی به محیط و فعالیتی که انجام می دهید دارد.

از قدیم نقل شده اول ایمنی بعد کار چون تعویض کفش راحت تر از پاهای آسیب دیده است. نکته بسیار مهم و حائز اهمیت آن است که لباس و کفش کار به دلیل اینکه فرد استفاده کننده مدت زمان زیادی از روز را باید از لباس استفاده کند، باید به مقدار زیادی راحت باشد و از طرفی نباید دست و پای کارمند را ببندد و مانع از کار کردن وی باشد. دسته یا انواع دیگری از کفش های ایمنی به نام کفش ایمنی نسوز تولید می شوند. از دیگر وظایف کفش ایمنی جلوگیری از لغزش پا و سر خوردگی است. از دیگر وظایف کفش ایمنی نگهداری از پاردر برابر جریان الکتریکی، خستگی و جلوگیری از سوختگی پا می باشد.لازم به ذکر است کفش های ایمنی خارجی ضمن داشتن سبکی به خوبی از پا محافظت می نمایند. در واقع باید به نوعی عایق گرما و سرما باشد.

کفش کار یا کفش ایمنی نوعی کفش است که برای استفاده در محیط کار طراحی و ساخته می شود. از کفش ایمنی نسوز در بسیاری از مشاغل نظیر آتشنشانی، تراشکاری، صنایع فولاد، صنایع مربوط به تولید شیشه و غیره استفاده می شود. بسیاری از افراد به دنبال کفش کار ارزان هستند! یکی از مهم ترین کارهایی که این لباس و کفش کار می تواند انجام دهد حفظ جان افراد و کاهش آسیب دیدگی از خطرات احتمالی می باشد. به عنوان مثال فردی که رنگ کار یا نقاش است به لباس کار نیاز ندارد و تنها می تواند از لباسی استفاده کند که از ریختن رنگ بر بدن وی جلوگیری نماید. هستند. شما میتوانید با توجه به محل کار خود این محصولات را انتخاب کنید. معمولاً افراد کفش کار را بهمدت طولانی میپوشند و ساعتها با آن به کار فعالیت مشغول هستند.

در نظر داشته باشید که شغل هایی هم هستند که نیاز به لباس کار ندارند و تنها لازم است از جلیقه یا روپوش برای جلوگیری از آسیب استفاده نمایند. لباس کار، متناسب با محیط، شرایط، نوع فعالیت و البته سلیقه می تواند انتخاب شود. دیگر اینکه کفش های مموری فوم مانع از حساسیت و خارش و ترک خوردگی پا می شوند و افرادی که معمولا این مشکلات را دارند می توانند از این کفش ها با خیال راحت استفاده کنند. هستید و محیط کار شما امن است می توانید با خرید کفش پرسنلی ساعت های طولانی کار را با کفشی راحت سپری نمایید. کفش کار باید راحت و سبک باشد. همچنین کفش کار باید کمی ساق داشته باشد. قیمت کفش ایمنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. لباس کار به عنوان یکی از وسایل استحفاظی فردی بوده و کلیه کارکنان باید با لباس کار متناسب با فعالیت خود در سر کار حاضر شوند.