کفش ایمنی با سرپنجه کامپوزیت یا فولادی کدام بهتر است؟

از آن جایی که بسیاری از افراد خرید اینترنتی را به دلیل تنوع محصولات و مقایسه برندهای مختلف انتخاب می نمایند به همین جهت خرید پوتین نظامی نیز به راحتی از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد.یکی از جمله سایت های معتبری که می توان پوتین نظامی را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب خریداری نمود سایت ایمن ترافیک کالا می باشد. کاربردهای مهم پوتین نظامی را می توان در کارهای نظامی و کوهنوردی عنوان کرد. مجموعه ماه ایمن به منظور افزایش قدرت خرید هموطنان عزیز و رضایت مندی ایشان برخی از محصولات خود را با تخفیف ویژه ارائه می دهد. تغذیه دستگاه را با سرعتی متوسط و نیروی مناسب انجام دهید تا به موتور و تیغه دستگاه فشار زیادی وارد نشود. هنگام برشکاری در سمت چپ تیغه دستگاه بایستید.

به منظور پیشگیری از آسیب دیدن سیستم شنوایی به هنگام کار با ماشینآلات پر سر و صدا مانند اره میزی، کفرنده و یا فرز رومیزی حتما از گوشیهای محافظ استفاده نمایید. اما پر کاربردترین آن ها زیره لاستیک فشرده مقاوم برای آتش کاری و پلیسه ی داغ، تی پی یو (متشکل از پیو و لاستیک نازک فشرده)، تخت پی یو و تخت پی وی سی می باشند که به ترتیب از راست به چپ قیمت آن ها کاهش می یابد. ایجاد فاصله بین مهره ها، دردهای مفصلی شدید، دیسک کمر، قارچ پا، بریدگی، سوختگی و غیره از جمله آثار زیان باری هستند که در صورت استفاده از کفش کار نا مناسب بروز می کند، به همین دلیل همواره توصیه می شود کفش ایمنی استاندارد را از مراکز معتبر و خوشنام تهیه نمایید، تا از بابت کیفیت و دوام آن ها آسوده خاطر بود، به عنوان مثال یک کفش کار استاندارد و باکیفیت باید در برابر سقوط یک قطعه فولادی 20 کیلوگرمی از ارتفاع یک متر از مقاومت کافی برخوردار باشد و بتواند تا 200 ژول انرژی جنبشی را تحمل کند.

محافظ روی تیغه را حداکثر بین ۳ تا ۵ میلیمتر بالاتر از سطح قطعه کار روی تیغه دستگاه ببندید. به طور معمول برای بیشتر برشها قطعه کار را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر آن را به سمت تیغه دستگاه هدایت نمایید. با نزدیک شدن انتهای قطعه کار به تیغه دستگاه، تا حد ممکن انگشتان دست خود را به سمت لبههای قطعه کار برده و از تیغه دستگاه دور کنید. چکمه های پلاستیکی به دلیل داشتن ساق بلند میتواند تا زیر زانو را بپوشانند به همین دلیل در شرایطی که افراد با مواردی مانند آلودگی های مضر برای پوست و… از کار کردن با قطعه کار قرار گرفته در زیر لایهای از گرد و خاک خودداری کنید. بیشتر صدماتی که در اثر کار با اره فلکه به وقوع میپیوندد در نتیجه وارد کردن نیروی بیش از حد به قطعه کار هنگام تغذیه دستگاه و همچنین قرار گرفتن دستهای اپراتور در وضعیت نامناسب است.

باید توجه داشته باشید که شرکت های مختلف تولید کنندۀ کفش های ایمنی بر اساس استانداردهای تعریف شده انواع کفش کار را تولید می کنند و ممکن است تنها برخی از قسمت های پا در برابر خطرات احتمالی حفاظت کند. کفش های نسوز: این کفش ها مقاومت زیادی در برابر گرما دارند به طوری که حتی در دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد هم از سوختن پای شما جلوگیری می کنند و مانع از ورود گرما به پاهای شما می شوند. کفش های کامپوزیت یا پلاستیک سخت استاندارد عایق جریان برق تا ولتاژ 380 ولت و عایق آزمایشگاهی تا 5000 ولت می باشند. هر گونه بیدقتی و یا حواسپرتی در حین فرآیند برشکاری به معنای افزایش احتمال آسیبدیدگی خواهد بود. توصیه میشود تا برای ایمنی هر چه بیشتر از جلوبرندههای دستساز و یا آماده استفاده کنید.