کفش ایمنی با سرپنجه کامپوزیت یا فولادی کدام بهتر است؟

با این حال توجه خاصی به این صنعت نمی شود، آن هم در شرایطی که دولت در کسب درآمد به ویژه درآمدهای ارزی دچار مشکل بوده و از طرفی دیگر با بیکاری عمده ای نیز مواجه است. خرید لباس نظامی و پوتین نظامی، کفش ورزشی، کفش اداری و چکمه هر کدام برای هدف خاصی می باشند. از نگاهی دیگر هر کفشی را در برای هر منظوری نمی توان استفاده کرد ، پوتین نظامی ، کفش اداری و کفش مقاوم در برابر حرارت همگی کفش کار محسوب می شوند اما هر کدام باید خصوصیت های خاص خود را داشته باشند . وی با توجه به بزرگی این بازار در خصوص قاچاق کالا اظهار می کند:«تولیدکنندگان یا فعالان صنعت هیچ کدام مخالف واردات رسمی یا حضور برندهای مطرح جهانی نیستند. بالا بودن شاخص تورم کفش به تورم کل نشان از این دارد که فشار زیادی به تولیدکنندگان وارد شده و این فشار به بازار منتقل می شود.» لشکری در خصوص وضعیت قاچاق کفش می گوید:«ما در سه سال گذشته ممنوعیت واردات داشتیم.

تا زمانی که مشکلات بین بخشی در سازمان ها حل نشود نمی توان نهال شکل گرفته تولید داخلی را از گزند هجوم واردات و قاچاق حفظ کرد. از جمله موارد مهم دیگر می توان دارا بودن سایز مختلف کفش را نام برد. در پاسخ به این سوال که چه چیزهایی در تعیین قیمت کفش ایمنی موثر هستند؛ می توان گفت کفش از قسمت های مختلفی تشکیل شده که بنا بر نوع جنس وکیفیت مواد به کار رفته در هرقسمت، کفش کیفیت و قیمت مخصوص به خود را می گیرد. جنس رویه در انتخاب گزینه مناسب نقش تعیینکنندهای دارد. در ادامه بیشتر به شرح ویژگی و کاربری انواع کفش ایمنی خواهیم پرداخت، تا در مواقع لزوم بتوانید مناسب ترین نوع کفش را با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید. همچنین موجب افزایش کیفیت و برخورداری از دانش فنی در سطح بین المللی خواهد شد.

در این سال ها و در شرایط تحریم، مصرف کنندگان اقبال خوبی را به صنعت کفش داخل نشان دادند و تولیدکنندگان هم کار خود را از نظر کمیت و کیفیت در قالب و فرم، نوآوری، بهبود مدیریت و شبکه های زنجیره ای و فروشگاه های زنجیره ای بهبود بخشیده و گسترش داده اند. وقتی کالایی از مبادی غیرقانونی وارد می شود، بحث پرداخت تعرفه ها، مالیات ها و بیمه عملا روی آن اعمال نمی شود و تولیدکننده با شرایط کاملا غیررقابتی و ناعادلانه ای مواجه می شود. اما ورود غیرقانونی موجب می شود کالاهای استوک و فیک با قیمت های نامتعارف وارد شود. عضو هیات رئیسه جامعه صنعت کفش ایران در بحث تولید و چالش هایی که صنعت با آن روبه روست، می گوید:«صنعت کفش مجموعه ای از تولیدات صنعتی و صنفی است و طبیعتا نسخه واحدی برای حل آن وجود ندارد اما مهم ترین چالش، بحث نوسانات نرخ ارز است که تاثیرش را روی صنعت حتی قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی گذاشت و موجب آن شد.

توازن نداشتن در عرضه و تقاضا در برخی مقاطع سال موجب شد تا قیمت مواد اولیه از قیمت مواد اولیه بین المللی در داخل کشور بیشتر شود و همین موضوع قیمت تمام شده را افزایش داد. طبق آخرین آماری که وزارت صنایع در بخش تولید اعلام کرده، در 10 ماهه سال جاری شاهد کاهش یک درصدی تولید بوده ایم.» وی در خصوص مقایسه بین تورم شاخص رشد بهای کالای مصرفی(تورم کل) با رشد شاخص بهای کفش مصرفی می گوید:«تورم کل4/42 درصد در 10 ماهه امسال است در حالی که تورم کفش به 1/53 درصد رسیده است. از طرفی آمار و ارقام قاچاق طبق اعلام منابع بین المللی در مقایسه با سال های گذشته افت داشته اما تمام این موارد دلیل بر این نیست که نگران ضربه ای که قاچاق به تولید وارد می کند نباشیم. همچنین مسافرانیکه از طریق مرزهای زمینی یا هوایی ایران یا مناطق آزاد می آیند، کار واردات قاچاق را دنبال می کنند.در سال های گذشته غیر از دو سال اخیر، 25 برابر آنچه در گمرک اظهار می شد کفش وارد کشور شد که نشان می دهد این صنعت به شدت از نظر قاچاق آسیب پذیر است و ضربه ای که صنعت ما در سال های گذشته از محل واردات بی رویه و قاچاق کفش خورد، باعث زمینگیرشدن تولیدات داخلی شد.