کفش ایمنی – ایمن گستر دانیال

کفش شیما بهعنوان یکی از تولیدکنندگان کفش داخلی کیفیت بسیار خوبی را نیز در محصولات خود ارائه میدهد بهگونهای که توان رقابت با سایر برندهای خارجی را نیز دارد و صدالبته قیمت بسیار پایینتری نیز دارد. کفش ایمنی پرسنلی مردانه نیز به مانند سایر کفش های ایمنی باید دارای خصوصیات مهم کفش کار باشد و از جمله پر فروش ترین محصولات در حوزه کفش ایمنی می باشد. اغلب زنان به علت فعالیت در ورزش هایی مانند کوه نوری نیاز به کفش ایمنی با کفه های عمیق و با دوام می باشند که با استفاده از متریال و مواد اولیه بسیار مرغوب و با کیفیت تولید می گردند. امروزه انواع مختلفی از کفش ایمنی در بازار موجود است که اساس تفاوت آنها مواد اولیه به کار رفته در تهیه این کفش ها است. بسیاری از دستگاه ها و مواد اولیه مورد نیاز تولید کفش کار در ایران موجود است.

محیط کاری را در نظر بگیرید که در آنجا مملو از مواد شیمیایی، اسید و رنگ است. به طور مثال در کارخانه ها مواد غذایی از کفش ایمنی سفید رنگ استفاده می شود تا آسیبی به پای فرد وارد نشود و هم چنین بهداشت نیز رعایت شود. به عنوان مثال خصوصیات کفش کار مناسب برای کارمند یک اداره با خصوصیاتی که کفش ایمنی یک کارگرکارخانه ریخته گری ملزم به داشتن آن می باشد، متفاوت است. به طور مثال اگر شما در محیطی کار می کنید که با ابزار آلات سنگین سر و کار دارید، باید از کفش های مناسب این گونه محیط ها استفاده نمایید. به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفشهای با آستری غیر بهداشتی باعث بوجود آمدن میخچه و ایجاد باکتری و قارچ و و بوی نا مطبوع پا میشود. مورد دیگری که در کفش ایمنی برق ایمن پا باید به آن توجه نمایید آستر خارجی، داخلی و کفی کفش می باشد که باید دارای تنفس بالا و مقاومت در برابر سایش باشد همچنین کفی کفش باید دارای عایق برق باشد.

به طور کلی کفش کوهنوردی مناسب باید دارای رویه ای همچون جیر و ضد آب باشد و لایه میانی آن دارای منافذی برای تهویه هوا به جهت جلوگیری از تعریق باشد و در نهایت جنس زیره آن از ویبرام باشد(ویبرام لایه های مخصوصی برای زیره کفش کوهنوردی می باشد و معروف ترین سازنده ویبرام کفش کوهنوردی کشور ایتالیا است). قطعا یکی از شغل های بسیار مهم و حیاتی در هر کشوری شغل آتش نشانی می باشد و یکی از جمله وسایل لازم برای هر آتش نشانی چکمه پلاستیکی است. احساس راحتی یکی از موارد مهم در حین استفاده از کفش ایمنی می باشد. موارد مهم دیگر در کفش آتش نشانی مناسب مقاومت آن در برابر لغزش، بنزین، آب، اسید، روغن و برق می باشد.

بد نیست بدانید که یکی از مهمترین وجوه ایمنی هم، داشتن ابزار مناسب و لباس محافظ در برابر صدمات احتمالی ناشی از کار و فعالیت کارگاهی است و بین وسایل ایمنی پرکاربردترین و مهمترین آنها، کفش ایمنی و کار است که با وجود آن میتوانید در برابر اجسام تیز و برنده، سقوط اشیاء، سطع لغزنده و الکتریسیته از قلب دوم خود محافظت کنید. بهتر است بدانید که اگر شما به خرید یک کفش ایمنی با کیفیت ساق بلند با کیفیت و استاندارد بالا تمایل داشته باشید. اگر غیر از این باشد، نه تنها سر پنجه فولادی از انگشتان پای شما محافظت نکرده، بلکه مثل یک جسم برنده عمل میکند و باعث قطع شدن انگشتان پا میگردد.