کفش ایمنی – ایمن گستر دانیال

کفی استیل در داخل بالشتک کفش تعبیه میشود و در کفش راحتی بالایی را ایجاد میکند و حرکت و تغییر مکان پا را تثبیت میکند و علاوه بر این، از مشکلات استخوان و مفصل جلوگیری میکند. از این رو مراقبت از پا در کار اهمیت بسیار بالایی دارد . این کفش ها در برابر پارگی و سوختگی مقاوم اند و با پوشیدن آنها احساس راحتی خواهید کرد. زیره ی کفش های متداول موجود در بازار از po و pvc تهیه میگردد . نوع po نسبت به pvc سبک تر بوده ، قابل انعطاف تر و مستحکم تر است ، زیره ی کفش کار باید دارای چندین خصیصه باشد . در سایتهای ساختمانی، اغلب کفشهای S1 یا S1P محافظت لازم را ایجاد میکنند، اما مطمئناً باید نوع محافظت را با خطرات خاص محل کار خود تطبیق دهید.

منظور از استاندارد ، استاندارد های کیفیت کالای ایرانی نیست ، استاندارد های تبیین شده برای کفش کار در هر حیطه ی فعالیتی است که شماره های بین المللی و خاص خود را دارد . از نگاهی دیگر هر کفشی را در برای هر منظوری نمی توان استفاده کرد ، پوتین نظامی ، کفش اداری و کفش مقاوم در برابر حرارت همگی کفش کار محسوب می شوند اما هر کدام باید خصوصیت های خاص خود را داشته باشند . کفش ایمنی عایق برق که در اصطلاح به آن کفش ایمنی برق نیز می گویند کفشی می باشد که در برابر ولتاژهای برق با فشار بالا مقاوم می باشد و برای مشاغلی که افراد در معرض خطر کار با برق می باشند؛ بسیار مناسب است به همین جهت در هنگام خرید کفش کار باید مشخصات کفش ایمنی عایق برق مناسب را بررسی کنید تا بتوانید کفش کار مورد نظر خود را خریداری نمایید.

علی رغم اینکه از کارگران خود انتظار دارید که لباس کار مناسب خود را بر تن کنند در هنگام خرید کفش ایمنی نیز باید این را مد نظر قرار دهید که کفشی را انتخاب کنید که صرف نظر از اینکه موارد فنی و حفاظتی را به صور کامل پوشش دهد ، با رنگ سازمانی ، یونیفرم و لباس کار و سبک آنها همخوانی داشته باشد . کفش ایمنی نیر بخشی از لباس کار به حساب می آید که پوشدن آن در محیط کار و فعالیت حرفه ای برای کارگران امری واجب و حیاتی است . این کفش ها، محافظت در برابر اشیا فلزی را فراهم میکند و با استفاده از آن میتوان از صدمات ناشی از نفوذ قطعات شیشه و اشیا فلزی در محلهای کار یا واحدهای صنعتی جلوگیری کرد.

در واقع، مطالعاتی که در همین راستا صورت گرفته اند نشان می دهند کسانی که از کفش های طبی استفاده می کنند کمتر از کسانی که از این کفش ها استفاده نمی کنند در معرض ابتلا به دردهای ستون فقرات قرار می گیرند و این موضوع در محیط های کاری اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر قرار است کفش ایمنی در محلی مورد استفاده قرار گیرد که نیاز به پوشیدن جوراب گرم دارید ، باید در هنگام خرید ، این مورد را نیز مد نظر قرار دهید ، همچنین به این توجه داشته باشید که کفش ایمنی بخاطر دارا بودن پنجه ی محافظ مقداری بزرگتر از قالب های معمولی است ، پس وسواس زیادی در هنگام خرید نباید داشته باشید که این کفش فیت پای شما باشد . امروزه تولید کنندگان کفش در تبریز تلاش دارند با تولید کفش کار با کیفیت، ارزان قیمت و خوش ساخت نیاز کارگران ایرانی را رفع نمایند.