ویژگی های کفش ایمنی کار مناسب و استاندارد – آتش مهار البرز

شرکت معتبر و آنلاین رادین ایمن از محبوبترین مجموعه های عرضه کننده تجهیزات ایمنی استاندارد و باکیفیت نظیر کفش کار ، کلاه ایمنی، دستکش کار، عینک ایمنی و تجهیزات شنوایی و تنفسی با بالاترین کیفیت و در برندهای معتبر داخلی و خارجی است، که سالهاست به صورت مستمر طرف قرارداد شرکت ها، ارگان ها و کارخانه های بزرگ صنعتی است و در سراسر کشور مشتریان بسیار زیادی دارد. سایت و فروشگاه ماه ایمن عرضه کننده کفش ایمنی مهندسی با تنوع بسیار زیاد و سایزبندی کامل شامل کفش های ایمنی ضد لغزش و ضد سایش ساخت ایران و با کیفیت بسیار عالی (دارای تاییدیه از وزارت کار و استاندارد) با جنس رویه از چرم طبیعی گاوی و سرپنجه ها از کامپوزیت، می باشد. فعالیت های اقتصادی روزانه در حدود 8 یا بیش از 8 ساعت از زمان افراد را به خود اختصاص می دهد که در تمامی این مدت ها پا ها متحمل فشار بسیار زیادی می شوند، و این فشار را با جابجایی وزن بر روی پاهای مختلف به ستون فقرات انتقال می دهند که در نهایت آسیب های بسیار شدیدی به مهره ها و ستون فقرات افراد وارد می شود، بنابراین از مهمترین مزایای استفاده از کفش کار یا کفش ایمنی منحافظت از پاها و کمک به شکل گیری صحیح ستون فقرات و با قرار گیری بدن در حالت مناسب اشاره کرد.

ایجاد فاصله بین مهره ها، دردهای مفصلی شدید، دیسک کمر، قارچ پا، بریدگی، سوختگی و غیره از جمله آثار زیان باری هستند که در صورت استفاده از کفش کار نا مناسب بروز می کند، به همین دلیل همواره توصیه می شود کفش ایمنی استاندارد را از مراکز معتبر و خوشنام تهیه نمایید، تا از بابت کیفیت و دوام آن ها آسوده خاطر بود، به عنوان مثال یک کفش کار استاندارد و باکیفیت باید در برابر سقوط یک قطعه فولادی 20 کیلوگرمی از ارتفاع یک متر از مقاومت کافی برخوردار باشد و بتواند تا 200 ژول انرژی جنبشی را تحمل کند.

به طور کلی مشاغل مختلف، خطرات متعددی کارگران را حین انجام کار تهدید می کند و این مسئله موجب می شود که مدیران مشاغل، با در نظر گرفتن نوع مشاغل، مناسب ترین تجهیزات ایمنی را برای حفظ سلامت کارکنان تهیه نمایند. کفش کار مناسب باید به گونهای طراحی شده باشد که از قوس طبیعی پا پشتیبانی کند، قابلیت جذب ضربههای وارد شده به پاشنه پا را داشته باشد و در عین حال انعطافپذیر باشد تا پوشیدن آن برای ساعتهای طولانی موجب خستگی و ایجاد ناراحتی در پای شما نشود. کفش ایمنی که در فرد احساس ناراحتی ایجاد می کند زیاد دوام نمی آورد و فرد تمایلی به پوشیدن کفش کار این چنینی ندارد و این می تواند خطرناک باشد. در ساختار این مدل از دو لایه زیرین استفاده شده است و جنس روی کفش از چرم مخصوصی کار شده که اجازه نمی دهد گرما به درون کفش راه پیدا کند.

تولیدی های کفش کار، با در نظر گرفتن مشاغل مختلف، انواع کفش ایمنی در مدل های مختلف تولید و در دسترس مصرف کنندگان قرار می دهند. راحتی کفش، دوام، استحکام، سایز، وزن و جنس از موارد مهم هستند که هنگام خرید کفش ایمنی بایستی مد نظر قرار گرفته شود. از دیگر ویژگی های کفش کار استاندارد می توان به محافظت از پا در برابر سقوط اجسام سنگین، پیشگیری از حوادث کار، محافظت در برابر سوختگی، گرم نگه داشتن پاها، مقاومت بالا در محیط های اسیدی و خورنده، محافظت در برابر خستگی عضلات، عایق بودن در برابر جریان های الکتریکی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. با توجه به اینکه خطرات احتمالی که در محیط کار ممکن است افراد را تهدید کند، متفاوت است. شوخی گرفتن این حرف ممکن است به ضرر شما تمام شود و خسارت های جبران ناپذیری به جان شما وارد کند، از طرفی رعایت اصول اولیه ایمنی می تواند سلامت شما را در محل کار تضمین کند.