ویژگی های کفش ایمنی کار مناسب و استاندارد – آتش مهار البرز

بد نیست بدانید که یکی از مهمترین وجوه ایمنی هم، داشتن ابزار مناسب و لباس محافظ در برابر صدمات احتمالی ناشی از کار و فعالیت کارگاهی است و بین وسایل ایمنی پرکاربردترین و مهمترین آنها، کفش ایمنی و کار است که با وجود آن میتوانید در برابر اجسام تیز و برنده، سقوط اشیاء، سطع لغزنده و الکتریسیته از قلب دوم خود محافظت کنید. ایمن ابزار نیک پخش کننده و فروشنده انواع کفش کار ، کفش ایمنی ،کفش پرسنلی و کفش اداری متناسب با محیط های مختلف کاری با بهترین کیفیت و قیمت موجود در بازار و کفش های اداری تاییده استاندارد و ضمانت 6 ماهه میباشد. علاوه بر آن، این محصول کاربرد زیادی در فعالیت های عمرانی و ساختمانی، کارخانه ها، کارگاه ها، معدن، برق کاری و بسیاری از مشاغل دیگر دارد.

اگر در فضایی با رطوبت مشغول به کار هستید باید از چکمه ایمنی استفاده نمایید، برای افرادی که با برق سر و کار دارند از کفش های عایق برق استفاده می شود و کارگران نیز بسته به حوزه کاری خود باید از کفش ایمن استفاده نمایند. تازه این در شرایطی است که دولتها و دستگاههای نظارتی برخورد با قاچاق این حوزه را تشدید کردهاند اما باز هم حال و روز فعالان این اصناف تعریفی ندارد. اگرچه به لحاظ ریالی شاید خیلی از واحدها به خاطر بحث تورم رشد کردهاند. سایز کفش معمولا به گونهای انتخاب میگردد که پا با جوراب ضخیم نیز قابل استفاده باشد. یکی از متداولترین مدلهای این محصول، کفش پرسنلی است که توسط کارمندان ادارههای دولتی و خصوصی استفاده میشود. درجه ذوب این ماده ۸۰ درجه سانتیگراد بوده و امکان استفاده از این کفش را در محیط های گرم با دمایی کمتر از ۸۰ درجه را فراهم می نماید.

متولیان این واحد تولیدی با اطمینان خاطر به جوانان از شغل و تشکیل خانواده افتخار میکنند و آن را از دستاوردهای خود میدانند؛ اتفاقی که صدالبته افتخار هم دارد. صادرات به افغانستان نیز ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و سهم افغانستان از صادرات ما از ۲۵ درصد دوره مشابه سال گذشته به ۲۰ درصد در ۱۰ ماهه امسال رسیده است. در ۱۰ ماهه سال جاری، صادرات به عراق ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده و همین موجب شده که سهم عراق از صادرات کفش از ۵۷ درصد به ۵۵ درصد کاهش پیدا کند. ینگیقلعه توانسته از مرزهای ایران فراتر رود و در کشورهای همسایه جای پایی برای خود درست کند، جای پایی که تنِ پاک روستا را به ارمغان خواهد آورد.

امروز روستا به همت اهالی و آغوش باز آنها از صنعت و تولید، نیروی جوانی و کار را در خود حفظ کرده و کانون خانواده را استوار نگاه داشته، خانوادهای که شاید در روستایی دیگر دو تکه شده و یا در حاشیه شهرهای دیگر به نفس نفس افتاده در این روستا قوام یافته و هر روز گسترده میشود. افرادی که در شرایطی کار می کنند که خطر سقوط اجسام روی پای آنها وجود دارد یا اینکه در شرایطی هستند که ممکن است اجسام داغ یا برنده با پای آنها برخورد کنند، باید کفش و پوتین ایمنی راحت و مطمئن برای استفاده در محل کار را برای خود تهیه کنند و از آن استفاده نمایند. افرادی که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند ، اکنون ترجیح می دهند کفش های ایمنی کامپوزیتی بخرند ، زیرا آنها بیشتر از کفش های فولاد شناخته شده و سبک هستند. علی لشکری، عضو هیاترئیسه جامعه صنعت کفش ایران، در گفتوگو با جام جم در خصوص وضعیت تولید با اشاره به میزان صادرات میگوید: «در ۱۰ ماهه سال جاری ۷۶ میلیون دلار صادرات کفش داشتیم که در مقایسه با ۸۴ میلیون دلار مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۰ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۱ درصد کاهش داشت.