مهاجر سیر ایرانیان – مهاجر سیر ایرانیان

علاوه بر استفاده از کفش، پوشیدن پاپوش و صندل برای نوزادان نیز میتواند زیبا و کاربردی باشد. کفشی که کاملا استاندارد باشد و مشکلی برای پاهای آنها ایجاد نکند و در عین حال زیبا باشد و زیبایی لباسشان را کامل کند. خوشبختانه دیجی کالا علاوه بر مشتریان جدید، همیشه رضایت مشتریان قدیمی خود را نیز درنظر گرفته و برای رفاه حال آنها نیز کدهای تخفیف در مناسبتهای مختلف ارائه میدهد تا همیشه بتوانند محصول دلخواه خود را خریداری کنند. نیز در بازار پیدا میشود. وی در ادامه میافزاید: متأسفانه برخی انفجارها مربوط به سیلندرهای گاز است از آنجا که در برخی نقاط کشور و حتی تهران هنوز لولهکشی گاز شهری انجام نشده همانند بازار تهران اغلب افراد از سیلندرهای گاز استفاده میکنند که همین موضوع یکی از دلایل انفجارهاست. هرچند برخی از این حوادث به مشکلات ایمنی وسایل و شیرآلات به کار رفته در ساختمانها برمیگردد اما عمده دلیل آن بیتوجهی و سهلانگاری ساکنان است که شاید با تعویض به موقع یک بست یا پیچ بتوانند از بروز فاجعهای بزرگ جلوگیری کنند.

این کارشناس آتشنشانی با بیان اینکه همیشه در دو مقطع از سال آمار انفجارها بالا میرود، میگوید: همیشه در آغاز فصل سرما و همچنین در پایان این فصل حوادث انفجار افزایش مییابد. در چند سال اخیر آمار انفجار گاز و مرگ و میر ناشی از آن نه تنها خسارتهای مالی شدیدی در گوشه و کنار کشور بر جا گذاشته بلکه صدها خانواده را داغدار عزیزانشان کرده است و آثار مخرب روحی و روانی آن سالیان سال همراه بازماندگان خواهد ماند. آمارها از رشد عجیب این انفجارها در اغلب شهرها و حتی روستاهای کشور خبر میدهد. دلیل اصلی هم این است که با شروع سرما وسایل گرمایشی مانند بخاریها نصب میشود که کمی بیاحتیاطی در نصب وسایل منجر به حادثه میشود و در هنگام جمع کردن بخاریها نیز چون اغلب مردم بهدلیل سهلانگاری از گذاشتن درپوش روی شیر گاز خودداری میکنند، این موضوع منجر به نشت گاز شده و کوچکترین ضربهای به اهرم شیر گاز باعث نشتی میشود.

نگاهی به آمار این حوادث نشان میدهد، این پدیده همزمان با سرد شدن هوا شدت بیشتری میگیرد و هرچند آمار دقیقی از انفجار گاز ارائه نشده اما مروری بر اخبار حکایت از وقوع حدود یک صد انفجار در سال جاری دارد. همچنین نگاهی به آمار تلفات و کسانی که دچار سوختگیهای شدید، نقص عضو و همچنین خسارتهای جانی و مالی میشوند نشان میدهد که توجه به ایمنی امری ضروری است. همیشه در آغاز فصل سرما و همچنین در پایان این فصل حوادث انفجار افزایش مییابد. از سوی دیگر فرسودگی وسایل و تجهیزات گازسوز و لوله و شیلنگهای گاز دلیل دیگر این حوادث است. ملکی با اشاره به خسارتهای جبرانناپذیری که این حوادث بر زندگی افراد میگذارد، میگوید: وقتی برای انجام عملیات به محل حادثه میرویم با صحنههای عجیب و دردناکی رو به رو میشویم از یک سو مواجهه با کسانی است که در این حوادث جان باختهاند یا مصدوم شدهاند و از سوی دیگر واکنش بازماندگانی است که در زمان حادثه در محل حضور نداشتهاند و وقتی مطلع میشوند و به صحنه حادثه میآیند، تراژدی دردناکی را به تصویر میکشند.

برای نوزادان و بچه ها هرگز کفش های با نوک باریک که صرفا ظاهر زیبایی دارند نخرید. برای انتخاب سایز صندل نوزادی جلو باز باید دقت کنید که پاشنه و نوک انگشتان از جلو و پشت صندل به اندازه نیم سانتی متر خالی باشد. اکنون زمان خرید فرا رسیده است، محصولات دلخواه خود را انتخاب کرده و پس از آن وارد سبد خرید شوید. گاهی دیجی کالا برای ترغیب کاربرانی که به تازگی ثبت نام کرده و یا خریدی نداشتهاند، کدهای تخفیف مخصوصی ارائه میدهد تا بتوانند کالاهای دلخواه خود را با تخفیف خریداری کنند. با گذشت چند ماه از این حادثه بهار همچنان تحت درمان روانپزشک قرار دارد. کفش های با زیره لاستیکی یا چرمی، از سر خوردن کودک شما در اولین ماه های راه رفتن جلوگیری می کند.