مجموعه کامل کفش و پوتین ایمنی – مهندس مارت

یک کفش استاندارد که مورد تایید استاندارد بین المللی باشد باید بتواند از انگشت های پای شما در برابر یک قطعه فولادی ۲۰ کیلوگرمی که از ارتفاع ۱ متر به طور مستقیم روی پای شما سقوط می کند محافظت کند و قدرت جذب ۲۰۰ ژول انرژی جنبشی را داشته باشد. کفش ایمنی راحت باید در برابر آب و دما از پا محافظت کند و به طور کلی مواد پوشش دهنده آن باید راحت باشند. کیفیت کفش کار نیز همانند تمامی محصولات تولیدی به نوع متریال مصرفی به کار رفته در رویه و زیره آن بستگی دارد، و همین عوامل از مهمترین شاخص های تعیین کننده ضریب ایمنی کفش کار و قیمت آن هستند.

همانطور که این جمله را بارها در قانونهای مختلف شنیده اید “اول ایمنی بعد کار” ، به این دلیل که در محیطهای کاری عوامل زیان آور زیادی نظیر فیزیکی ، بیولوژیکی ، شیمیایی و … به همین دلیل یکی از مواردی که در محیط های کاری باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب کفش کار مناسب است. آمار جهانی نشان می دهد که تقریبا ۲۵ درصد از محدودیت ها و ناتوانی ها در محل کار به دلیل آسیب دیدن پا می باشد، علت اصلی این آسب ها قرار گرفتن در یک محیط خطرناک، بدون استفاده از کفش های ایمنی است. لغزشهای غیرقابل پیش بینی، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد. سقوط کردن و افتادن اشیا از خطرات معمول در محیط کارگاهی هستند.

استفاده از کفش کار مناسب و استاندارد به آنها کمک می کند که دچار خستگی کمتری شوند. یک کفش کار استاندارد و مناسب کفشی است که از پای شما در برابر سرما محافظت کند. برای مسئله محافظت از پا در برابر ضرب دیدگی باید سرپنجه کفش محکم باشد تا در مقابل آسیب های وارد شده مقاوم گردد. کفش کار کفه فلزی : جهت جلوگیری از سوراخ شدن مورد استفاده قرار گرفته می شود. پوتینهای ایمنی در طرحها، مدلها، رنگهای مختلفی طراحی میشوند که قطعا کاربردهای متفاوتی دارند و هر کدام در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. امروزه انواع مختلفی از کفش ایمنی در بازار موجود است که اساس تفاوت آنها مواد اولیه به کار رفته در تهیه این کفش ها است. جهت مشاده محصولات ایمنی بیشتر، به دستهبندی لوازم ایمنی مراجعه نمایید. لذا برای روشن شدن مسیر خرید توصیه ما به شما خریدار گرامی این است که میزان بودجه خود را برای خرید کفش تعیین نمایید.

پیشنهاد میکنیم کفش کاترپیلار را حتماً از مراکز معتبری تهیه نمایید تا محصولی با درجه کیفی بسیار بالا به دستتان برسد. ویژگی خوبی که یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد این است که پاها را از سرما محافظت نماید. چرا که پوشیدن هر نوع کفش ایمنی، چنانچه متناسب برای آن شغل یا حرفه نبوده و یا استانداردهای لازم مانند زیره، رویه و قالب مناسب را دارا نباشد، نمی تواند درصد بالایی از آسیب های احتمالی را جلوگیری کند. بنابراین پوشیدن کفش ایمنی مناسب می­تواند در بازده کار تاثیرگذار باشد. برای کاهش احتمالات خطرات الکتریکی، کفش هایی مناسب هستند که از جنس چرم یا پلاستیک باشند که از انتقال جریان الکتریسیته جلوگیری کنند. به دلیل اینکه در محیط کار همواره خطراتی ناشی از جریان الکتریسیته کارگران را تهدید میکند، کفش ایمنی میبایست دارای عایق مناسبی در برابر برق باشد. طول عمر کفش­های ایمنی: کفش های ایمنی با جنس چرم دیرتر فرسوده می شوند به همین دلیل کفش ایمنی استاندارد عمدتا از یا بوفالو ساخته میشوند.