مجموعه کامل کفش و پوتین ایمنی – مهندس مارت

به دلیل این که در سرپنجه این پوتینها از زره مقاوم فولادی استفاده شده است، پا در برابر فشار زیاد و یا ضربات بسیار سنگین در امان خواهد ماند. در حالی که در کفش های ایمنی، یکی از مهمترین قسمت های کفش همان کلاهک محافظ انگشتان پا در برابر سقوط اشیا بر روی پا و یا هر گونه ضربات ناگهانی وارد شده در محیط کاری می باشد. که در آن محافظت از پا در برابر اشیا سنگین یا تیز الزامی میباشد، در انواع کفش ایمنی، انواع سرپنجه پا و بافت چرمی کامل وجود دارد تا مقاومت و محافظت از پاها را برای شما فراهم کند. کفشهای ایمنی باید گرمای پاها را حفظ کنند تا افرادی که در محلهای بسیار سرد کار میکنند دچار مشکل نشده و به عارضههای مختلفی مانند یخزدگی و سرمای پا دچار نشوند. با توجه به این موضوع افراد نظامی نیاز دارند که از کفش کاری استفاده کنند که در عین حال که بسیار مقاوم و با دوام است بتواند سرعت عمل و راحتی افراد را بالاترین سطح حفظ نماید.

پوتینهای ایمنی در طرحها، مدلها، رنگهای مختلفی طراحی میشوند که قطعا کاربردهای متفاوتی دارند و هر کدام در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. کفش ایمنی مناسب هر شغل ویژگی ها کاملا متفاوتی دارد و کارفرمایان باید بر اساس خطراتی که حین کار افراد را تهدید می کند، خرید کفش ایمنی مناسب را در دستور کار خود قرار دهند. دقت شود مقاومت هر دو در برابر ضربه یکسان است اما سرپنجه فلزی وزن بیشتری به نسبت سرپنجه کامپوزیت دارد . در واقع در این پوتینها هیچ گونه فلزی به کار گرفته نشده است و به همین دلیل عایق جریان برق است که در دو مدل فشار ضعیف و یا فشار قوی تولید میشود. برای خرید این پوتینها به هیچ عنوان پارامتر قیمت را ملاک خرید خود قرار ندهید، سعی کنید در ابتدا کیفیت کار برای شما مهم باشد و این که پوتین از چه مواد اولیهای ساخته شده است.

برای مثال هنگام خرید این پوتینها دقت کنید که نمیتوانید پوتینی را که برای محیط ساختمان سازی طراحی شده است در محیطهای دیگری که با مواد شیمیایی اسیدی و بازی سر و کار دارند، مورد استفاده قرار دهید. یک انگشت ایمنی نیز در کفش ایمنی قرار می گیرد تا در صورت برخورد یا افتادن مواد به انگشتان پا برخورد نکند. تخت لاستیک فشرده بهترین از نظر کیفیت است تخت پی وی سی دارای وزنی سنگین بوده لذا مدتی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایعی مانند معدن علاوه بر استانداردهای ذکر شده، کفشهای ایمنی مناسب برای این صنعت میبایست دارای نشان DGMS نیز که توسط مدیرکل ایمنی معادن تایید میشود، باشد. چکمه های پلاستیکی به دلیل داشتن ساق بلند میتواند تا زیر زانو را بپوشانند به همین دلیل در شرایطی که افراد با مواردی مانند آلودگی های مضر برای پوست و… در ارتباط هستند میتواند از چکمه پلاستیکی به عنوان کفش کار استفاده کنند.

چنانچه با مواردی همچون گرفتگی های ستون فقرات ، درد در پشت کمر و سر درد مواجه هستید قطعا بخشی از این مسائل به عدم استفاده از کفش کار مناسب و ایمن می باشد. استاندارد نبودن و عدم توجه به ارگونومی پا در کفش کار ، می تواند صدمات جبران نا پذیری به نقاط مختلف بدن وارد کند ، درد های عضلانی و گرفتگی ساق پا ، گرفتگی ستون فقرات ، قوس کمر ، سر درد های شبیه میگرن ، درد در ناحیه ی کتف و حتی چشم ها و … این کفشها در قسمت نوک انگشتان دارای ورقه استیل هستند و به همین دلیل از وارد شدن ضربه به انگشتان پا جلوگیری میکند. این کفشها را با اطمینان خاطر میتوان داخل آب فرو برد لذا دارای گرتکس، آستر ضد آب، زیرههای تزریق مستقیم و… برای مثال پوتینهای ایمنی ضد آب قیمت بالاتری نسبت به نوع معمولی دارند و یا این که برندهای خارجی گران قیمتتر از برندهای داخلی هستند.