قیمت و خرید انواع کفش ایمنی کار

نوع po نسبت به pvc سبک تر بوده ، قابل انعطاف تر و مستحکم تر است ، زیره ی کفش کار باید دارای چندین خصیصه باشد . چرایی این موضوع به علت استحکام و مقاومت بالاتر چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی می باشد ضمن آن که چرم طبیعی امکان تبادل هوا را میان بیرون و داخل کفش فراهم آورده و مانع بوی بد پا و عرق کردن آن در ساعات طولانی سخت کاری می شوند. اتفاقاتی است که که ممکن است در هر محل کاری اتفاق بیوفتد و باعث ایجاد حوادث زیادی شود. وجود دارد کارکنان باید حداقلترین کاری که انجام میدهند این باشد که نکات ایمنی و پوششهای ایمنی مناسب با فعالیت خود را مو به مو انجام دهند تا از خطرات احتمالی که در اثر نبودن پوشش ایمنی درست اتفاق میافتند ، جلوگیری کنند .

این مدل از کفش کار، بهدلیل استحکام و مقاومت زیادی که در مقابل حرارت دارد، مناسب برای افردی است، که در کارخانههای ذوب آهن و تولید مواد مذاب یا نزدیک کورههای پر حرارت فعالیت میکنند. این جمله بیان دیگری از این است که باید مانند قلب از پا مراقبت کرد و این تداوم در مراقبت استمراری است و در هر حالی باید ادامه داشته باشد ، فرقی نمیکند ورزش باشد ، پیاده روی باشد یا کار که البته کار مهمترین جزء و یکی از ارکان اصلی زندگی است و تقریبا هر نفر هر هفته حداقل 44 ساعت در سر کار حاضر میشود ، و بخش عمده ای از زندگی به این فعالیت تخصیص می یاد . این دو بخش مجزای هم نیستند ، بلکه به نوعی با هم همپوشانی داشته و هدف بالا بردن سطح سلامت و ایمنی در محیط کار است .

به عنوان مثال، وزن چکمههای آتش نشانی 3 کیلوگرم در هر جفت است و با این وجود آتش نشان به راحتی و با سرعت میتواند بدود و عملیات امداد و نجات را انجام دهد. کفش کار مناسب و با داشتن مواد اولیه با دوام و محکم میتواند، بهمیزان زیادی از پاها در مقابل سوختگیهای ناشی از آتش سوزی، پرتای مواد مذاب، اسیدی و خورنده بهطرف پاها محافظت کند. از دیگر ویژگیهای مهم کفشهای ایمنی میتوان به مقاومت در برابر نفوذ، عایق الکتریکی، پاسخ آنتی استاتیکی، مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی، عایق حرارتی و همچنین ضداسید بودن اشاره کرد. مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی دارد و به سادگی دچار خوردگی، ساییدگی و پارگی نمیشود. پوتین ایمنی سبک باعث راحتی پا می شود و طول عمر بالایی دارد. آزاد بودن انگشتان در کفش ، باید بررسی کنید که بعد از پوشیدن کفش آیا انگشتانتان به راحتی در کفش تکان میخورند یا نه ، بیاد داشته باشید که انگشتان پا در هنگام راه رفتن و یا دویدن نیاز به فضای بیشتری دارند .

در زمان خرید کفش های مناسب محیط های پر خطر در نظر بگیرید که این کفش های قابلیت ضد آب بودن را دارند یا خیر. اگر قرار است کفش ایمنی در محلی مورد استفاده قرار گیرد که نیاز به پوشیدن جوراب گرم دارید ، باید در هنگام خرید ، این مورد را نیز مد نظر قرار دهید ، همچنین به این توجه داشته باشید که کفش ایمنی بخاطر دارا بودن پنجه ی محافظ مقداری بزرگتر از قالب های معمولی است ، پس وسواس زیادی در هنگام خرید نباید داشته باشید که این کفش فیت پای شما باشد . یکی از کفش های ایمنی که استفاده از آن در صنایع مختلف رواج زیادی دارد کفش های ایمنی با سرپنجه فولادی می باشد. دارای سرپنجه فولادی و کامپوزیت است و از چرم طبیعی برای تهیه بدنه آن استفاده می شود. زیره ی کفش های متداول موجود در بازار از po و pvc تهیه میگردد .