قیمت و خرید انواع کفش ایمنی کار

ضد الکتریسیته ساکن: این عملکرد به طور کلی در همه کفش های ایمنی بهتر موجود است، اما این سری کفش ها برای افرادی که بردهای الکترونیکی کار می کنند مناسب است و برق باعث خراب شدن برد الکترونیکی می شود. وی با توجه به بزرگی این بازار در خصوص قاچاق کالا اظهار میکند: «تولیدکنندگان یا فعالان صنعت هیچکدام مخالف واردات رسمی یا حضور برندهای مطرح جهانی نیستند. تا زمانی که مشکلات بین بخشی در سازمانها حل نشود نمیتوان نهال شکلگرفته تولید داخلی را از گزند هجوم واردات و قاچاق حفظ کرد. توازننداشتن در عرضه و تقاضا در برخی مقاطع سال موجب شد تا قیمت مواد اولیه از قیمت مواد اولیه بینالمللی در داخل کشور بیشتر شود و همین موضوع قیمت تمامشده را افزایش داد. مجید نامی، نایبرئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، در گفتوگو با جام جم در خصوص وضعیت صنعت پوشاک میگوید: «صنعت پوشاک در سال ۱۴۰۰ با توجه به ممنوعیت واردات، برای تولیدکنندگان بهتر شد و میزان تولید داخل افزایش پیدا کرد و برندهای ایرانی توانستند فعالیتشان را گسترش دهند.

علاوه بر تولید کفش ایمنی داخلی در کشور ایران می توان کفش ایمنی خارجی را نیز به راحتی از داخل کشور تهیه و خریداری نمود. رویه کفش های کار به طور معمول از جنس چرم مصنوعی و طبیعی می باشند. در محیط های کار و فعالیت افراد افتادن وسایل و اشیاء مختلف امری طبیعی به شمار می رود، مهمترین وظیفه کفش ایمنی محافظت از پا در برابر برخورد اجسام و اشیاء در حال افتادن روی پاهاست. برای انتخاب کفش مجلسی بهتر است سراغ کفشهای پاشنه بلند و ساده با رنگهای طبیعی بروید. در واقع سیاستهای غلط دولتی طی سالهای گذشته، علاوه بر نادیدهانگاشتن ظرفیتهای صنعت پوشاک، موجب شده تا این صنعت نتواند نایی برای رقابت حتی با رقبای غیر رسمی خود داشته باشد و قافله را به اجناس خارجی ببازد.

اما ورود غیر قانونی موجب میشود کالاهای استوک و فیک با قیمتهای نامتعارف وارد شود. وقتی کالایی از مبادی غیر قانونی وارد میشود، بحث پرداخت تعرفهها، مالیاتها و بیمه عملا روی آن اعمال نمیشود و تولیدکننده با شرایط کاملا غیررقابتی و ناعادلانهای مواجه میشود. در غیر اینصورت می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد و حس اطمینان و آسودگی خیال افراد را تحت الشعاع قرار می دهد. این تولیدکنندگان داخلی نیز تمام موارد ایمنی را با حداکثر کیفیت در کفشهای خود به کار میبرند و توان رقابت با نمونههای خارجی را نیز دارند. استفاده از کفش ایمنی اهمیت بسیار زیادی داشته و از بروز آسیب مشکلات جدی به قسمت های مختلف پا، از جمله انگشتان پیشگیری خواهد نمود.طبق گزارشات اعلام شده از سمت واحد ایمنی، حفاظت و سلامت شغلی، یکی از شایع ترین آسیب های ایجاد شده در محیط های کاری، مربوط به صدمات ناشی از سقوط اجسام، له شدگی، شکستگی، سوختگی، برق گرفتگی و بریدگی در قسمت های مختلف پا هنگام کار کردن با تجهیزات خطرناک محیط های صنعتی، تولیدی و عمرانی است.

البته تامین و افزایش مواد اولیه و تامین ماشینآلات و افزایش نرخ ارز و تحریمها و نبود تسهیلات ارزانقیمت، مشکلات زیادی را به وجود آورد. نکته قابل توجه آن است که علاوه بر چالش در تامین نیازهای داخلی، در بازارهای صادراتی نیز نقش فعالی نداریم. بنابراین بر طبق الزامات سیستم مدیریت HSE برای حفاظت پا در برابر این صدمات کفش کار ایمنی در نظر گرفته شده است که در قسمت جلویی آنها از پنجه های محافظ فولادی استفاده شده و کفه کفش کار را از یک ماده قابل انعطاف مثل پلی اورتان (PU) می سازند. آمار جهانی نشان می دهد که تقریبا ۲۵ درصد از محدودیت ها و ناتوانی ها در محل کار به دلیل آسیب دیدن پا می باشد، علت اصلی این آسب ها قرار گرفتن در یک محیط خطرناک، بدون استفاده از کفش های ایمنی است. در حال حاضر ۱۲۰۰ واحد صنعتی پوشاک در کشور و حدود ۹۰۰۰ واحد صنعتی در بخش نساجی فعال و اشتغال پوشاک از کل صنعت ۱۲ درصد است.