روزنامه جام جم (1400/12/09): مغازه های خالی از خریدار

در حال حاضر هم باید به شدت مراقبت کرد چرا که اعطای هر گونه امتیاز به رقبای خارجی از طریق تسهیل واردات محصول نهایی، غیر از لطمات جبران ناپذیری که به بدنه صنعت خواهد زد، باعث کاهش حجم تولید هم خواهد شد و ضربه سنگینی به اشتغال زایی و صادرات خواهد زد. همچنین مسافرانیکه از طریق مرزهای زمینی یا هوایی ایران یا مناطق آزاد می آیند، کار واردات قاچاق را دنبال می کنند.در سال های گذشته غیر از دو سال اخیر، 25 برابر آنچه در گمرک اظهار می شد کفش وارد کشور شد که نشان می دهد این صنعت به شدت از نظر قاچاق آسیب پذیر است و ضربه ای که صنعت ما در سال های گذشته از محل واردات بی رویه و قاچاق کفش خورد، باعث زمینگیرشدن تولیدات داخلی شد.

کفش کار نگهبان باید دارای زیره طبی و طراحی مناسب و حفاظت از پای افراد باشد و همچنین قابل استفاده در طولانی مدت نیز باشد. صادرات به افغانستان نیز 30 درصد کاهش پیدا کرده و سهم افغانستان از صادرات ما از 25 درصد دوره مشابه سال گذشته به 20 درصد در 10 ماهه امسال رسیده است. افزایش ناگهانی نیز ضرر ندارد، زیرا اینستاگرام نمیتواند تشخیص دهد که این میزان افزایش ناگهانی با خرید فالوور بود یا با تبلیغ در دیگر شبکههای اجتماعی. علی لشکری، عضو هیات رئیسه جامعه صنعت کفش ایران در گفت وگو با جام جم در خصوص وضعیت تولید با اشاره به میزان صادرات می گوید:«در 10 ماهه سال جاری، 76 میلیون دلار صادرات کفش داشتیم که در مقایسه با 84 میلیون دلار مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 10 درصد و از لحاظ ارزشی 21 درصد کاهش داشت.

وضعیتی که در گفت وگو با بعضی از تولیدکنندگان به خوبی بازگوکننده رنجی است که در این دو سال بر آنها تحمیل شده است. خرید کفش ایمنی از آن کارهایی است که باید با نهایت دقت آن را انجام دهیم، زیرا در محیط کار خطراتی وجود دارد که میتواند باعث به وجود آمدن آسیبهای کوچک و بزرگی برای کارگران و کارکنان شود. مسئولان باید جلوی صادرات مواد خام را بگیرند. کامپوزیت ها جز مواد جامد صنعتی مصنوعی می باشند که توسط بشر ساخته شده اند. در واقع، کفشایمنی به عنوان سدی در برابر گرما، مواد شیمیایی، روغنها، شوکها و اسیدهای مضر عمل میکنند که این کفشها بسیار سبک بوده. کفش کار فارغ از اینکه برای چه محیطی طراحی شده و جنس ساخت آن چیست باید سبک باشد.

کفش ایمنی باید عایق برق باشد در نتیجه از جنس چرم ساخته می شود. این نمادها شامل، نماد اینماد، نماد پرداخت، نماد ساماندهی و کسب و کار میباشد که بسیار در جلب اعتماد مشتریان، تأثیر دارد. هزینه برای هر لوگو از ۵۰۰ هزار تومان به بالا میباشد.داشتن لوگوی اختصاصی بسیار در جلب اعتماد مشتریان کمک میکند و اگر لوگو را روی هر پست استفاده کنید، توجه بیشتری را به دست میآورید. ۸- لوگوی اختصاصی داشته باشید. مطمئن باشید که کفش پاشنه ی شما را میگیرد ، پاشنه نباید درون کفش بلغزد . شما برای پیج خود میتوانید ۳ نوع نماد کسب کنید و برای کسب این نمادها نیاز است تا به وبسایت های مربوطه مراجعه کنید و مدارک شناسایی خود را ارسال کنید تا بعد از مدتی، هویت شما تأیید شود و نماد به شما تعلق بگیرد. اما برخی از فروشگاهها، فالوور را با قیمت بسیار نجومی به فروش میرسانند که ما وبسایت شیراز سوشال را به شما پیشنهاد میدهیم.