راهنمای (گام به گام) خرید اولین کفش نوزاد + 40 مدل کفش با کیفیت

بهتر است خرید خود را بعد از صرف غذا یا میان وعده و یا بعد از یک چرت کوتاه انجام دهید. انگشت شست خود را میان آخرین انگشت کودک(انگشت شست پا) و انتهای کفش قرار دهید. توجه کنید پس از شست و شو هرگز کفش و پاپوش کودک را در جای مرطوب قرار ندهید! پس دقت کنید کفشی برای کودکتان بخرید که کف لیز نداشته باشد. پس همه پول خود را برای یک جفت کفش هدر ندهید. یک جفت جوراب یا پاپوش که کف آن لغزنده نباشد (دارای نقاط پلاستیکی کوچکی برای جلوگیری از سر خوردن باشد)، برای پاهای کوچولوی او بسیار مناسب است. کفشهای جلوباز ممکن است باعث پیچ خوردن پای کوچولوی شما شوند. سپردن این کار به کودک، باعث اعتماد به نفس او خواهد شد.

اما پیشنهاد ما این است که کفش ارزانتر و به جای آن اندازهتر بخرید. بهتر است از خرید چند کفش رنگارنگ اجتناب کنید و به جایش یک کفش بهتر برای فرزندتان بخرید. دقت کنید که کفش به پای کودک تنگ نباشد و در آن احساس راحتی داشته باشد. دقت داشته باشید، بسیار مهم است که جریان هوا به داخل کفش نفوذ داشته باشد. اگر برای کوچولوی نوزادتان کفش میخرید، بیشتر از هر چیزی باید به نرم بودن کفشها دقت کنید تا وقتی فرزند شما شروع به راه رفتن نکرده عملا به کفش نیازی ندارد و کفشهای مناسب نوزاد معمولا شبیه جوراب هستند و برای گرم نگه داشتن پای او استفاده میشوند.

میتوانید از این کفشها استفاده کنید. در فصل تابستان برای جلوگیری از عرق کردن پای نوزاد خود میتوانید از صندل استفاده کنید. اگر کودک شما بعد از به پا کردن کفش ها، سر می خورد یا لنگ می زند، نشان می دهد که راحت نیست. حتما قبل از نهایی کردن خرید این موارد را در نظر بگیرید. بهتر است این کار حتما در حالت ایستاده صورت بگیرد و با توجه به اینکه معمولا یک پا از پای دیگر بزرگتر است، بهتر است هر دو پا را اندازه بگیرید. زیرا شکل گرفتن ماهیچه و استخوان پای هر کودک با نوزادی دیگر متفاوت است و شما با این کار موجب تغییر شکل پای او به طور غیر استاندارد می شوید.

برای انتخاب دقیق سایز می توانید به کفش فروشی هایی بروید که دارای متخصص برای گرفتن اندازه ی پای نوزاد باشند. بهتر است کفش را دقیقا اندازه ی سایز نوزاد تهیه نکنید زیرا پای نوزادان همیشه در حال رشد می باشد. کودک نوپا تا قبل از این با پاهای لخت اینور و آنور می رفته است. با توجه به نظر کارشناسان بهتر است کودک در مراحل اولیه رشد تا جایی که امکان دارد پای لخت باشد. این راهنمای کوچک به شما کمک میکند بهترین و زیباترین کفش را برای پاهای کوچولوی فرزندتان تهیه کنید. وقتی کوچولوی شما شروع به راه رفتن میکند تعادل زیادی ندارد و مدام در معرض افتادن قرار دارد.