راهنمای (گام به گام) خرید اولین کفش نوزاد + 40 مدل کفش با کیفیت

یک صندل مخصوص نوزادان باید طوری طراحی شده باشد که کاملا سبک و راحت باشد تا پای نوزاد دلبندتان اذیت نشود. دقت کنید که کفش به پای کودک تنگ نباشد و در آن احساس راحتی داشته باشد. بنابراین بهتر است کفی کفش متوسط یا نازک و همچنین لیز نباشد. یا قصد خرید چکمه برای نوزاد خود را دارید و… زیرا این نوع کفش ها بیشتر از جنس چرم یا کرباس تهیه می شوند و مطابق با پای نوزاد شکل گرفته و او راحت تر راه می رود. لذا تا حد ممکن از خرید کفشهای تمام پلاستیک و یا مواردی که متریال اصلی آنها بر پایهی مواد نفتی است، خودداری کنید.

این تصور نیز اشتباه است، لذا هنگام تهیهی کفش برای نوزاد خود حتما از خشک نبود آن مطمئن شوید. این مدل یکی از زیباترین و اگر استاندارد باشد راحت ترین نوع کفش می باشد که به تازگی ترند شده است. بنابراین لازم است برای خرید کفش مناسب برای فرزندتان تا میتوانید دقت کنید، چون پای بچهها تازه دارد شکل میگیرد و انتخاب کفش نامناسب ممکن سلامت پای آنها را برای همیشه تحت تاثیر قرار دهد. همچنین دقت کنید که پاشنه یا سایر قسمت های کفش میخ نداشته باشد، چون ممکن است در اثر بازی و فعالیت زیاد بچه ها، میخ درون کفش دربیاید و به آن ها آسیب برساند. انتخاب کفی هایی از جنس چرم یا لاستیک مناسب کفش نوزادان می باشد. اگر تهیه ی کفش چرم یا نخی مخصوص برای شما امکان پذیر نیست می توانید کفش هایی از جنس پلاستیک نرم را خریداری نمایید.

به عنوان مثال فرزند خردسال 0-6 ماه سایز کفش یا صندل امریکایی ( US ) آن می شود 1/2 و سایز اروپایی ( EUR ) کفش و صندل یا پاپوش آن می شود 16/17 که هر دو این سایزها طول کف پای کودک آن 11 سانتیمتر است. اگر نمی توانید کفش یا پاپوش او را در ماشین لباسشویی بی اندازید می توانید آن را با دست و اندکی مایع یا پودر شوینده بشویید و سپس خشک کنید. یعنی توجه کنید که می خواهید برای کودک خود کفش جلو بسته بخرید یا باز! اگر به دنبال فروشگاه مناسبی برای خرید یک جفت پاپوش هستید و یا به راهنمای درستی برای اندازه نیاز دارید، میتوانید سری به مجموعه کفش و پاپوش در نی نی لند بزنید. پیش از خرید کفش برای حفاظت از پای نوزاد می توانید جوراب و پاپوش های مختلفی را تهیه کنید که دارای تنوع و طرح های گوناگونی می باشند.

برای انتخاب دقیق سایز می توانید به کفش فروشی هایی بروید که دارای متخصص برای گرفتن اندازه ی پای نوزاد باشند. معمولا صندلهای نوزادی برای اینکه صندل از پای نوزاد بیرون نیایید دارای یک بند کشی در پشت پا و یک بند چسبی است. توجه کنید که کفی کفش باید اندکی برجستگی داشته باشد تا پای کودک در آن احساس راحتی کند. همانگونه که بیان کردیم بهترین سایز کفش باید نیم الی یک سانت از پای نوزاد بزرگ تر باشد تا احساس راحتی کند. بستن بند برای بچهها کمی سخت است اما چسب کفش را میتوانند خودشان به راحتی بچسبانند. یکی از محبوبترین مدلها، مدل جغجغهای است که به خصوص برای برداشتن اولین قدمهای بچهها طراحی شده و با صدای خود میتواند مزایای زیادی از جمله توجه بیشتر به وضعیت فرزندتان را ارائه دهد. برای پی بردن به انعطاف پذیری کفش می توانید آن را با دست اندکی خم کنید تا متوجه شوید انعطاف پذیری آن تا چه حد می باشد.