راهنمای (گام به گام) خرید اولین کفش نوزاد + 40 مدل کفش با کیفیت

به قسمت جلوی کفش که رسیدید یعنی قسمتی که توی تصویر شماره یک با رنگ قرمز مشخص شده هر یک دانه که بافتید یکی کم کنید. یعنی دانه ی سوم و چهارم را باهم ببافید. یعنی یک دانه ببافید دو دانه ی بعد را باهم ببافید. به قسمت جلوی کفش که رسیدید یعنی قسمتی که توی تصویر شماره یک با رنگ قرمز مشخص شده هر دو دانه که بافتید یکی کم کنید. یعنی دانه اضافه کنید. در هشت دانه ی بعد ( دانه های آبی پررنگ) یکی در میان یک دانه اضافه کنید. بعد از شروع به راه رفتن، میتوانید برای کودک نوپای خود (معمولاً بین ۱۰ تا ۱۸ ماهگی) کفش راحتی خریداری کنید.

برای حفظ سلامت و همچنین بالا بردن اعتماد به نفس شان در راه رفتن باید کفشی را انتخاب و تهیه کنید که کف آن لیز نباشد و موجب سر خوردن کودک نشود. خرید پاپوش یا کفش نوزاد یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید به دقت گرفته شود، پاهای نوزادان تا مدتها بسیار لطیف و انعطاف پذیر است و ممکن است تغییر شکل پیدا کند، پس اجازه دهید این تغییر شکل درست صورت بگیرد و فرم پا از نوزادی دچار مشکل نشود. نکته بسیار مهم: شما اگر خرید اینترنتی زیاد انجام داده باشید و جداول سایز بندی درج شده در وبسایت ها را بهشان دقت کرده باشید می بینید در اکثر مواقع دارای تفاوت سایز هستند. با توجه به این موضوع که پای کودکان رشد سریعی دارد و شما باید هر سه ماه یک بار کفش نوزاد را تعویض کنید می توانید هر دو هفته یک بار آن ها را تمیز کنید.

بعد از آنکه نوزاد شما اولین گامهایش را برداشت توصیه ما به شما این است که داخل خانه با پای برهنه راه برود، چراکه این کار به استحکام استخوانها و باز شدن انگشتان پا کمک میکند که این باعث افزایش تعادل نوزاد میشود. بعد از قسمت قرمز باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید. در تمام دانه ها یک پایه بلند بزنید تا به طرف دیگر که ساق پا تمام میشود برسید. رج بعد در تمام دانه ها یک پایه بلند بزنید. دور تا دور ساق را از قسمتی که به بدنه چسبیده یک پایه کوتاه در تمام دانه ها بزنید. معمولا با مراجعه حضوری به مغازه، می توانید از تجربیات و دانش یک فروشنده نیز برای انتخاب بهتر کفش استفاده کنید.

اگر حدود یک و نیم سانتی متر فضا باشد، پای کودک به اندازه کافی جای بازی کردن خواهد داشت. البته نه تا آن اندازه که کفش به راحتی از پای کودک خارج شود. وجود پد در کناره ها، پاشنه و کفی کفش سبب می شود تا کودک احساس راحتی کند. برای خرید نخستین پاپوش نوزاد یا کفش نوزادی بهتر است یک پاپوش بافتنی نرم با زیرهای که از لغزندگی جلوگیری میکند، گزینش کنید و البته بهتر است کفش نوزاد شما مچ پددار داشته باشد و قسمت بالای آن از چرم تشکیل شده باشد تا مچ پا کاملا احساس راحتی داشته باشد و نوزاد با خیال راحت و بدون سختی بتواند نخستین گامهایش را تجربه کند. مدل های کفش دخترانه را ما به شما معرفی می کنیم. بعد از قسمت قرمز باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید کور کنید.