راهنمای (گام به گام) خرید اولین کفش نوزاد + 40 مدل کفش با کیفیت

حتما کفشی را انتخاب کنید که تمام قسمتهای لازم پای کودک را پوشش دهد. مطمئن شوید کفشی که انتخاب می کنید در کناره ها و اطراف پا به اندازه کافی بزرگ باشد و کمی هم جای بزرگتر شدن پای نوزاد را در نظر بگیرید. بزرگترها به راحتی تشخیص میدهند که چه کفشی اندازه پای آنهاست اما معمولا کوچولوها متوجه نمیشوند که کفش اندازه پای آنها هست یا نه. دقت داشته باشید که بسیاری از برندها برای دادن سایز دقیق به شما جدول کفش نوزادی را به تفکیک سایز و اندازه ارائه میدهند که انتخاب را آسانتر خواهد کرد. بسیاری از خانوادهها انگشت کوچک نوزاد را معیار قرار داده و اندازهی کفش را به این بهانه که فرزندشان انگشتهای خود را جمع میکند بر همان مبنا قرار میدهند.

نوزادان به طور تقریبی هر چهار ماه کفش برایشان تنگ و کوچک می شود. بارها پیش میآید که بعد از خرید تازه میفهمید که کفش برای فرزندتان کوچک یا بزرگ است. پاسخ: بهترین راه این است که طول کف پای نوزادتان را اندازه بگیرید و با توجه به طول پای فرزندتان و مقایسه آن در جدول سایزبندی آن محصول سایز درست را انتخاب کنید. در ایران اغلب سایزهای اروپایی رایج است. نکتهی مهم دیگر در هنگام انتخاب کفش نوزاد جنس آن است. مثلا در آخرین ساعات صبح و هنگامی که بازار خلوت تر است. مثلا برای طول کف پای 11 سانتیمتر در یک جدول سایز بندی درج شده سایز 19 اروپا و در جدول یک وبسایت دیگر همان طول کف پای 11 سانتیمتر را درج کرده سایز 20 , این تفاوت سایز بندی بخاطر تفاوت استاندارد کشور ها و برند ها می باشد.

پس ضروری است که قبل از هر اقدامی جهت تهیهی این وسیله ابتدا نکات مهم در ارتباط با انواع آن را بررسی کرده و سپس فراخور نیاز کودک خود اقدام به تهیهی کفش برای او کنید.در این مطلب با ما همراه باشید تا موارد مهم جهت تشخیص کفش مناسب برای نوزاد را بررسی کنیم. امیدوارم این مطلب را درک کرده باشید. همانطور که آگاه هستید پوست نوزاد بسیار حساس است و ممکن است در برابر مواد شیمیایی واکنش نشان داده و این موضوع برای سلامتیاش چالش آفرین باشد. سایز بندی کفش نوزاد اغلب به دلیل برند و کشور سازنده متفاوت است. اندازه کف پای نوزاد تازه متولد شده برای خرید پاپوش بسیار مهم است. پاهای نوزادان تا مدتها بسیار لطیف و منعطف است و ممکن است تغییر شکل پیدا کند، پس بهتر است این تغییر شکل درست صورت بگیرد و فرم پا از نوزادی دچار مشکل نشود.

کودک شما اولین بار زمانی به کفش احتیاج پیدا می کند که باید از پاهایش در مقابل زخم شدن یا آسیب دیدن مراقبت شود. کفش های با زیره لاستیکی یا چرمی، از سر خوردن کودک شما در اولین ماه های راه رفتن جلوگیری می کند. در ادامه، معیارهای مهم برای تهیه اولین جفت کفش نوزادی را برایتان تشریح می کنیم. اما به محض اینکه کودک دلبندتان شروع به راه رفتن می کند، یک جفت کفش نوزاد مناسب می تواند از پاها محافظت کند. و وقتی که شروع به راه رفتن می کند، همزمان پاها و زانوهایش تقویت شود. معمولا نوزادان تازه متولدشده نیاز آنچنانی به کفش ندارند و از پاپوش استفاده می کنند. همه میدانیم که پای نوزادان به سرعت در حال رشد است. چرا که این قسمت از پا باید در سن رشد فضای کافی را برای تقویت داشته باشد. قسمت پنجه پا نباید به جلوی کفش چسبیده باشد.