راهنمای (گام به گام) خرید اولین کفش نوزاد + 40 مدل کفش با کیفیت

یک جفت جوراب یا پاپوش که کف آن لغزنده نباشد (دارای نقاط پلاستیکی کوچکی برای جلوگیری از سر خوردن باشد)، برای پاهای کوچولوی او بسیار مناسب است. اگر کف خانه شما لغزنده است، کفش هایی که زیره لاستیکی دارند گزینه مناسبی هستند. بچهها معمولا دوست دارند کارهای شخصیشان را خودشان انجام دهند. و اینکه بتوانید انگشتان پای بچه را از روی کفش حس کنید. پای کودک شما آنقدر زود رشد میکند بعضی از کفشها بدون اینکه فرصت کنید آن را به کودک بپوشانید، برای او کوچک میشوند. بعضی از خانوادهها عادت دارند برای فرزندشان کفش بزرگتر میخرند تا بتواند مدت بیشتری آن را بپوشد. کفش های نوزادی جنبه تزیینی دارند و مدل های بسیار شیک و جالبی دارند که مورد پسند والدین خوش ذوق و سلیقه قرار میگیرند.

اما به محض اینکه بچهها به راه رفتن میافتند، به کفش مناسب نیاز دارند. معمولا نوزادان تازه متولدشده نیاز آنچنانی به کفش ندارند و از پاپوش استفاده می کنند. تا زمانیکه نوزاد شما اولین گامهایش را برنداشته نیازی به کفشهایی با زیره سفت ندارید، و درواقع بیشتر به یک جفت پاپوش نیاز دارد که پای او را گرم نگه دارد. بنابراین در خرید آن دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید هرگز کفش دست دوم را به پای فرزند خود نپوشانید! پس دقت کنید کفشی برای کودکتان بخرید که کف لیز نداشته باشد. چرا که انتخاب کفشی دقیقا مطابق سایز پا، تنها برای مدتی کوتاه قابل استفاده خواهد بود.

در فصل تابستان برای جلوگیری از عرق کردن پای نوزاد خود میتوانید از صندل استفاده کنید. اگر برای کوچولوی نوزادتان کفش میخرید، بیشتر از هر چیزی باید به نرم بودن کفشها دقت کنید تا وقتی فرزند شما شروع به راه رفتن نکرده عملا به کفش نیازی ندارد و کفشهای مناسب نوزاد معمولا شبیه جوراب هستند و برای گرم نگه داشتن پای او استفاده میشوند. اگر بیشتر از این باشد کفش بزرگ و کمتر از آن تنگ است. یکی از محبوبترین مدلها، مدل جغجغهای است که به خصوص برای برداشتن اولین قدمهای بچهها طراحی شده و با صدای خود میتواند مزایای زیادی از جمله توجه بیشتر به وضعیت فرزندتان را ارائه دهد. شاید برای نوزادان و بچههایی که هنوز به راه رفتن نیفتادهاند، کفش فقط نقش زیبایی و گرم نگهداشتن پاهای آنها را داشته باشد. اما به محض اینکه کودک دلبندتان شروع به راه رفتن می کند، یک جفت کفش نوزاد مناسب می تواند از پاها محافظت کند.

کفشهای زیپدار، بندی یا چسبی محافظت بیشتری از پای کودک شما میکنند و مناسبتر هستند. از خرید کفشهای سفت و کوچکی که پای کوچولوی شما را فشرده میکنند برای زیر 6 ماهگی اجتناب کنید. مدل های فانتزی و شیک کفش های نوزادی پدر و مادرهای جوان را تشویق به خریدن میکنند. مطمئن شوید کفشی که انتخاب می کنید در کناره ها و اطراف پا به اندازه کافی بزرگ باشد و کمی هم جای بزرگتر شدن پای نوزاد را در نظر بگیرید. اولین مواردی که هنگام تهیهی کفش نوزاد باید به آن توجه شود، نکات ایمنی، کیفیت در ساخت، سایز مناسب و قیمت مدل مورد نظر است. و نیز به راحتی، کیفیت و سبکی کفش اهمیت دهید. وقتی شما تصمیم میگیرید برای نوزاد خود کفش بخرید علاوه بر انتخاب مدل مناسب و کیفیت و دوام کفش باید حتما به سایز کفش دقت کنید تا پای نوزاد شما اذیت نشود.