راهنمای سایز کفش صندل پاپوش نوزاد و کودک ( 1ماهه تا 5 ساله)

مثلا برای طول کف پای 11 سانتیمتر در یک جدول سایز بندی درج شده سایز 19 اروپا و در جدول یک وبسایت دیگر همان طول کف پای 11 سانتیمتر را درج کرده سایز 20 , این تفاوت سایز بندی بخاطر تفاوت استاندارد کشور ها و برند ها می باشد. نکته بسیار مهم: شما اگر خرید اینترنتی زیاد انجام داده باشید و جداول سایز بندی درج شده در وبسایت ها را بهشان دقت کرده باشید می بینید در اکثر مواقع دارای تفاوت سایز هستند. صندلهای موجود در بازار به دو دسته جلو بسته و جلو باز تقسیم بندی میشوند و بنا به سلیقه ای که دارید میتوانید آنها را تهیه کنید. اما به طور کلی سایز بندی کفش بر اساس چهار معیار اروپایی، آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی قابل تشخیص است. علاوه بر این پای کودک محفوظ میماند. علاوه بر استفاده از کفش، پوشیدن پاپوش و صندل برای نوزادان نیز میتواند زیبا و کاربردی باشد.

کفش نوزاد با رویه پارچهای یا چرم از جمله مدلهایی است که برای پای دلبند شما مناسبتر است زیرا نرمتر بوده و اکسیژن بیشتری را به پاها میرساند. بهتر است پای نوزاد خود را در شب اندازه گیری کنید زیرا پاها در شب به صورت طبیعی به بزرگترین اندازه خود میرسند. موقع خرید کفش نوزاد همانند خرید کفش بزرگسال ابتدا باید پای کودک خود را اندازه گیری کنید. پاپوش به دلیل وزن کمی که دارد برای نوزادان بسیار سبک است و پایشان را اذیت نمیکند. بسیاری از افراد با این تصور که کودکان در آن سنین زیاد اقدام به راه رفتن نکرده و عموما در آغوش گرفته میشوند، هنگام خرید بیشتر به زیبایی کفش توجه میکنند تا جنس آن. جهت اندازه گیری باید هر دوپا اندازه گیری شود زیرا اندازه هر دو پا یکسان نیست و همیشه اندازه یک پا بزرگ تر از دیگری است.

پاسخ: در دنیا در کشورهای مختلف استانداردهای سایزبندی متفاوت است مثلا سایز 22 کفش نوزادی برند نایک که یک برند امریکایی است با سایز 22 برند آدیداس که یک برند اروپایی است تفاوت اندازه دارند و این مطلب طبیعی است ولی اگر سایز 22 یک کفش نوزادی برند آدیداس با سایز 22 یک طرح دیگری کفش آدیداس فرق داشت مطمئن باشید یکی از آن دو تقلبی است. اما هرگز برای صرفه جویی کفش بزرگ تر از پای نوزاد خود نخرید چون به مرور باعث ناراحتی پای فرزندتان خواهد شد. تا زمانیکه نوزاد شما اولین گامهایش را برنداشته نیازی به کفشهایی با زیره سفت ندارید، و درواقع بیشتر به یک جفت پاپوش نیاز دارد که پای او را گرم نگه دارد. در ادامه مقاله به بررسی نکاتی در ارتباط با راهنمای سایز کفش، صندل و پاپوش نوزاد میپردازیم تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. به جز موارد بالا که ذکر شد همواره باید از سایز پای نوزاد خود اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای این فرشته های دوستداشتنی انجام دهید.

برای داشتن یک ست اسپرت، چه چیزی بهتر از کفش نوزاد ورزشی؟ برای اندازه گیری سایز ایده آل کفش نوزاد بهتر است در تابستان با توجه به اینکه ممکن است پا متورم باشد، نیم سانتی متر و در زمستان یک و نیم سانتی متر به پایی که اندازه گیری کردید اضافه کنید. خرید اولین جفت کفش برای کودک نوپا ضروری است اما یادتان نرود که به طور میانگین هر سه ماه یکبار سایز پای کودک تغییر می کند. آیا پاشنه پا درون کفش به بالا و پایین می لغزد؟ این مدل کفش ها موجب فشردگی قسمت جلوی پا و به وجود آمدن انحرافات در انگشتان پا از همان سن پایین می شود. چرا که این قسمت از پا باید در سن رشد فضای کافی را برای تقویت داشته باشد. با توجه به جدویل زیر می توانید با در نظر گرفتن سن نوزاد سایز کفش صندل و پاپوش نوزاد را بر اساس سایز آمریکایی و اروپایی به سانتیمتر تبدیل کنید.