راهنمای سایز کفش صندل پاپوش نوزاد و کودک ( 1ماهه تا 5 ساله)

چرا که عدم انعطاف پذیری کفش نه تنها به شکل گیری استخوان پا آسیب میزند بلکه استفاده از آن میتواند برای کودک شما کلافه کننده شده و در نهایت او را از پوشیدن کفش بیزار کند. سوال: چرا سایز پای کفش نایک پسرم با آدیداس و یا دیگر برندها فرق دارد؟ پاپوش نوزادی دو چسب، با تمام لباسها قابل ست کردن است و به وسیله دو چسب در پا محکم میشود و در قسمت جلوی کفش سوراخهای ریزی وجود دارد که زیبایی کفش را بیشتر میکند. هنگام انتخاب و خرید کفش نوزادی، هر دو لنگه کفش را پوشانده و امتحان کنید، معمولا در کودکان یک پا از پای دیگر کمی بزرگ تر است و باید کفش نوزادی را به اندازه پای بزرگ تر انتخاب کنید. پاسخ: در دنیا در کشورهای مختلف استانداردهای سایزبندی متفاوت است مثلا سایز 22 کفش نوزادی برند نایک که یک برند امریکایی است با سایز 22 برند آدیداس که یک برند اروپایی است تفاوت اندازه دارند و این مطلب طبیعی است ولی اگر سایز 22 یک کفش نوزادی برند آدیداس با سایز 22 یک طرح دیگری کفش آدیداس فرق داشت مطمئن باشید یکی از آن دو تقلبی است.

توجه داشته باشید که نوزادان از نظر سایز معمولا بین یک تا نیم سانت تفاوت بین هر دو پای خود داشته و در نتیجه بهتر است که کفش انتخابی کمی از سایز اصلی پای آنها بزرگتر باشد. بهتر است این کار حتما در حالت ایستاده صورت بگیرد و با توجه به اینکه معمولا یک پا از پای دیگر بزرگتر است، بهتر است هر دو پا را اندازه بگیرید. برای تشخیص اندازه پاپوش نوزاد یا سایز پاپوش ابتدا اندازه کف پای نوزاد برای پاپوش اندازه بگیرید بعد با جدول زیر مقایسه کنید. یک صندل مخصوص نوزادان باید طوری طراحی شده باشد که کاملا سبک و راحت باشد تا پای نوزاد دلبندتان اذیت نشود.

بهتر است داخل کفش یک لایه یا آستر پارچه ای وجود داشته باشد تا از عرق کردن و اذیت شدن پا جلوگیری شود. بهتر است متریالی که در ساخت کفش به کار رفته را بررسی کنید. پس ضروری است که قبل از هر اقدامی جهت تهیهی این وسیله ابتدا نکات مهم در ارتباط با انواع آن را بررسی کرده و سپس فراخور نیاز کودک خود اقدام به تهیهی کفش برای او کنید.در این مطلب با ما همراه باشید تا موارد مهم جهت تشخیص کفش مناسب برای نوزاد را بررسی کنیم. معمولا صندلهای نوزادی برای اینکه صندل از پای نوزاد بیرون نیایید دارای یک بند کشی در پشت پا و یک بند چسبی است. صندل نوزادی که دارای بند کشی است باید دارای یک کش نرم از جنس الیاف طبیعی باشد که باعث ناراحتی در پای نوزاد نشود. برای انتخاب مدل کفش نوزاد دنیای متنوعی از بسیاری از برندهای معروف خارجی و داخلی رو به روی شما قرار دارد.

درحالیکه نوزادان کوچک نمیتوانند راه بروند و نیازی به پوشیدن کفش و پاپوش ندارند اما والدین با دیدن مدل کفش های بامزه نوزادی دوست دارند آن ها را برای نوزادشان بخرند تا تیپ دوست داشتنی او را تکمیل کنند. برای رسیدن به این منظور همواره باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید. کفش نوزاد یک وسیلهی کاربردی است که متاسفانه بسیاری از پدر مادرها تنها به این بهانه که کودک در آن سنین زیاد اقدام به راه رفتن نمیکند، هنگام خرید کفش بیشتر زیبایی را مد نظر قرار میدهند تا نکات سلامتی و ایمنی. این مدل کفش نوزاد بیشتر به دلیل زیبایی ظاهری و با نمک بودن برای بچهها انتخاب میشود و ممکن است طرحهای کارتونی داشته باشد. کفش های جلو باز شاید زیباتر باشند، اما ممکن است باعث پیچ خوردن پای فرزند یا زخمی شدن آن در اثر برخورد پنجه ها با سنگ و دیگر اشیای خطرناک کف محیط بشوند.