خرید، فروش و قیمت انواع کفش و پوتین ایمنی کار 🥾-ایمن آراز

این مسائل در کنار کاهش قدرت خرید مردم، تورم و بهره بالای بانکی موجب شده بازارها به ویژه بازار شب عید در بخش خرده فروشی، بازارهای شادابی نباشد. زمانی سهم مصرف 75 درصد از تولیدات داخلی بود اما الان بالای 90 تا 95 درصد تعداد کفش هایی که در کشور عرضه می شود از تولیدات داخلی است و به شدت سهم مصرف از واردات یا قاچاق کاهش پیدا کرده است. نکته قابل توجه آن است که علاوه بر چالش در تامین نیازهای داخلی، در بازارهای صادراتی نیز نقش فعالی نداریم؛ به گونه ای که ایران در سال 99 تنها 113 میلیون دلار صادرات پوشاک داشته است. این در حالی است که مجموع جمعیت کشورهای همسایه ایران تقریبا به 500 میلیون نفر می رسد و با توجه به اسلامی بودن اغلب این کشورها، پوشاک ایرانی می توانست به راحتی به بازار کشورهای همسایه راه پیدا کند و تبدیل به یکی از صنایع ارزآور کشور شود.

این یکی از ابهاماتی است که اکثر مهندسان و فعالان صنعت با آن روبرو هستند و سعی می کنند بهترین کفش های ایمنی خارجی مورد نظر خود را بیابند. فروشگاه ماه ایمن عرضه کننده انواع کفش های ایمنی استاندارد با برندهای داخلی و خارجی معتبر با بهترین قیمت بازار است. مجید نامی، نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در گفت وگو با جام جم در خصوص وضعیت صنعت پوشاک می گوید:«صنعت پوشاک در سال 1400 با توجه به ممنوعیت واردات، برای تولیدکنندگان بهتر شد و میزان تولید داخل افزایش پیدا کرد و برندهای ایرانی توانستند فعالیت شان را گسترش دهند. وی با توجه به بزرگی این بازار در خصوص قاچاق کالا اظهار می کند:«تولیدکنندگان یا فعالان صنعت هیچ کدام مخالف واردات رسمی یا حضور برندهای مطرح جهانی نیستند. اغلب این آسیبها به دلیل افتادن احجام سنگین و یا بُرنده بر روی پای افراد میباشد که حادثه ساز برای فرد میشود .

وقتی کالایی از مبادی غیرقانونی وارد می شود، بحث پرداخت تعرفه ها، مالیات ها و بیمه عملا روی آن اعمال نمی شود و تولیدکننده با شرایط کاملا غیررقابتی و ناعادلانه ای مواجه می شود. با این حال توجه خاصی به این صنعت نمی شود، آن هم در شرایطی که دولت در کسب درآمد به ویژه درآمدهای ارزی دچار مشکل بوده و از طرفی دیگر با بیکاری عمده ای نیز مواجه است. هر کفش ایمنی که تولید میشود با توجه به نوع کاربری که دارد باید در محیط مناسب استفاده شود. حدود قیمت این کفشها متغیر است و با توجه به مواردی همچون جنس مواد اولیه، سایز و … فعالیت های اقتصادی روزانه در حدود 8 یا بیش از 8 ساعت از زمان افراد را به خود اختصاص می دهد که در تمامی این مدت ها پا ها متحمل فشار بسیار زیادی می شوند، و این فشار را با جابجایی وزن بر روی پاهای مختلف به ستون فقرات انتقال می دهند که در نهایت آسیب های بسیار شدیدی به مهره ها و ستون فقرات افراد وارد می شود، بنابراین از مهمترین مزایای استفاده از کفش کار یا کفش ایمنی منحافظت از پاها و کمک به شکل گیری صحیح ستون فقرات و با قرار گیری بدن در حالت مناسب اشاره کرد.

عضو هیات رئیسه جامعه صنعت کفش ایران در بحث تولید و چالش هایی که صنعت با آن روبه روست، می گوید:«صنعت کفش مجموعه ای از تولیدات صنعتی و صنفی است و طبیعتا نسخه واحدی برای حل آن وجود ندارد اما مهم ترین چالش، بحث نوسانات نرخ ارز است که تاثیرش را روی صنعت حتی قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی گذاشت و موجب آن شد. تا زمانی که مشکلات بین بخشی در سازمان ها حل نشود نمی توان نهال شکل گرفته تولید داخلی را از گزند هجوم واردات و قاچاق حفظ کرد. در حال حاضر سرمایه گذاری خوبی در تولید مواد اولیه و زنجیره تامین مواد در صنعت کفش و صنایع وابسته به عنوان یک صنعت پیشران انجام گرفته است. البته تامین و افزایش مواد اولیه و تامین ماشین آلات و افزایش نرخ ارز و تحریم ها و نبود تسهیلات ارزان قیمت، مشکلات زیادی را به وجود آورد. کفش ها و چکمه های ایمنی امروزه تقریبا در همه زمینه های شغلی برای همه ی رده ها اعم از کارمند، مهندس، کارگر، تکنسین و…