بله. پا ، قلب دوم است

خبرگزاری آریا- ششمین نمایشگاه بین المللی امپکس (کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته تهران) از 29 مهرماه تا 2 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار میشود. برخی از افراد به جای اینکه واکس همرنگ کفش خود را تهیه کنند استفاده از رنگ هاب دیگر را ترجیح می دهند که باعث از بین رفتن زیبایی کفش و تغییر ظاهر آن می شود. ونتورینی میلانو (VENTURINI): نیم بوتهای این مارک ایتالیایی نیز به مانند دیگر مدل کفشهایش از اعتبار بالایی برخوردار است. افرادی که دوست دارند کمی از مدل های مدرن و بروز و اسپرت و مجلسی و… برخی از این کفش های ورزشی تابستانی به قدری هوا را از خود عبور میدهند که اگر بادی بوزد، روی پاهایتان آن را حس خواهید کرد.

اما در شرایطی که در سال ۱۳۸۵ حجم صادرات این بخش بالغ بر ۱۸ هزار تن و ارزش آن بیش از ۷۴ میلیون دلار بود، این رقم پس از گذشت ۱۰ سال به ۱۷.۸ هزار تن رسید که نسبت به سال ۸۵ از نظر حجمی کاهش داشته اما از نظر ارزش در این سالها بیش از ۲۴ میلیون دلار بر ارزش صادرات کفش ایرانی افزوده شده است. از سوی دیگر کیفیت نامطلوب برخی از تولیدات در مقایسه با استانداردهای جهانی، عدم وجود استراتژیهای بازاریابی جهت صادرات، ضعف در تبلیغات و همچنین نداشتن مدیریت علمی در خصوص راهیابی به بازارهای هدف از جمله مشکلات پیش روی صادرات انواع کفش ایرانی به شمار میرود. از طرف دیگر با مسئولان سانفرانسیسکو و فدراسیونهای تیمها و ستارگان بسکتبال برای پوشیدن کفش ریبوک قراردادهای جداگانهای بست. آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید پوشاک ورزشی ریبوک ، شرکت لوازم گلف تیلورمید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب میآیند.

اساسا وزن این کفش به سایز آن بستگی دارد. کفش ورزشی باید انقدر سبک باشد کـه پاهایتان در آن کاملا آسان باشد و وزن کفش را حس نکند. کفش های ایمنی خارجی به علت کیفیت بالا ، استاندارد های روز جهانی ، وزن مناسب و طبی بودن کفش ها طرفداران بسیاری دارند. خوشبختانه این روزها استفاده از کفش های ایمنی در صنایع مختلف و کارخانه بسیار گسترده شده است. کفش های ایمنی جز تجهیزات ایمنی هستند که تا همین چند سال پیش کسی ضرورت استفاده از آنها را جدی نمی گرفت. بهترین و جدید ترین مدل های کتانی اسپرت و طبی و… از نظر جنس رویی، آستر داخلی، جنس زیره و نوع طراحی بوتهای خارجی از هر نوع بهترین هستند. طبق آمارهای ارائه شده در صنعت کفش کشور ۴۹۴ واحد دارای پروانه صنعتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول فعالیت هستند که اگر واحدهای تولیدکننده زیره را به این تعداد اضافه کنیم، در مجموع ۵۴۴ واحد به این امر اشتغال دارند.

کفشهای ایمنی خارجی از کیفیت دوخت بالایی بهره میبرد. برند: این روزها تعداد زیادی از افراد نسبت به کفشهای مارک دار بسیار آگاه هستند. البته در سالهای قبل کشورهای دیگری مانند گرجستان، ازبکستان و کویت نیز از بازارهای وارداتی کفش ایرانی بودند. در سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ شرایط بازار کشور با افت و خیزی نسبی همراه بوده و در نهایت نه رشد آنچنانی را تجربه کرده و نه کاهش قابل توجهی داشت. در سالهای گذشته تایوان، فرانسه، لبنان، هنگکنگ، تایلند، کره از جمله بازارهای صادراتی کفش به ایران بودهاند. در حقیقت، مارک کفش کیفیت محصول را تضمین میکند و از این رو توجه به آن ضروری است. نکته جالب اینکه در این سال با وجود اینکه حجم صادرات در کمترین حد آن در ۱۰ سال گذشته قرار داشت، ارزش آن بیش از همیشه بوده و بر این اساس به ازای صادرات ۱۵ هزار تن کفش بالغ بر ۱۴۴ میلیون دلار ارز عاید کشور شده است.