از چند ماهگی کفش و پاپوش نوزاد را بخریم؟

در واقع کفشهایی که زیره سخت و انعطاف ناپذیری دارند، یادگیری راه رفتن را برای او مشکل تر نیز می سازند، چون جلوی حرکات آزادانه و طبیعی پا را میگیرند. در واقع کفشهایی که زیره سخت و انعطاف ناپذیری دارند، یادگیری راه رفتن را برای او مشکلتر نیز میسازند، چون جلوی حرکات آزادانه و طبیعی پا را میگیرند. اولین مواردی که هنگام تهیهی کفش نوزاد باید به آن توجه شود، نکات ایمنی، کیفیت در ساخت، سایز مناسب و قیمت مدل مورد نظر است. این قوس توسط استخوان ها، عضلات و رباط های پای آن شخص ایجاد شده است. انگشت پا می تواند به دلیل وجود مشکلاتی از پای پا ( استخوان ران) یا از ساق پا ( استخوان ساق) باشد. جایی که انگشت بزرگ کودکتان قرار دارد را با مداد یا خودکار علامت بزنید.

برای جلوگیری از پیش آمدن این اشتباه بهترین کار این است بجای ملاک قرار دادن سایز, شما باید طول کف پای فرزندتان را ملاک اصلی برای مقایسه و انتخاب سایز قرار دهید و با توجه به طول کف پای کودکتان سایز کفش و صندل مورد نظرتان را انتخاب کنید. خرید پاپوش و صندل نوزادی یکی از مهمترین تصمیمهایی است که باید به دقت گرفته شود. پاپوش نوزادی و کفش چسبی یا بنددار به راحتی درآورده یا پوشانده میشود و البته چسب بهتر از بند است چون نباید نگران باز شدن و گیر کردن آن زیر پا باشید. برای خرید اینترنتی کفش بچگانه یا پاپوش نوزادی یا حتی خرید آن در فروشگاه بهتر است هر 6 یا 8 هفته یک بار پای نوزادتان را اندازهگیری کنید تا از آخرین تغییرات پاها با خبر باشید.

در غیر اینصورت تلاش کنید تا از همان ابتدای راه رفتن، از یک کفش نوزاد پسرانه استاندارد استفاده کنید. اگر وقت خرید کفش بچگانه ای که برای راه رفتن مناسب باشد رسیده است، باید بدانید که شما با فاصلههای بسیار کوتاهی باید به فکر خرید کفش باشید، چراکه پای نوزادان در سال اول به سرعت رشد کرده و مدام تغییر سایز میدهد. کتانی نوزادی کوچکی که میبینید یا یک پاپوش بافتنی نوزادی میتواند شما را قانع کند که برای پاهای نوزادتان حتما یکی از آنها را نیاز خواهید داشت، اما پیش از خرید اولین پاپوش یا هر کفش کوچکی که نظرتان را جلب کرده است، باید نکاتی را در مورد نحوه خرید پاپوش یا کفش نوزاد بدانید. عرق کردن مداوم پا در کفش، مخصوصا کفش های از جنس لاستیکی یا چرمی بدون لایه پارچه ای احتمالا باعث به وجود آمدن مشکلات پوستی می شود.

تا زمانی که نوزاد شما در واقع نوپا نشده است احتمالا بیشتر به یک جفت پاپوش نوزادی نیاز دارد که پای او را گرم نگه دارد. عکس کفش نوزاد دختر را در ادامه برای شما عزیزان قرار داده ایم. قبل از بیان توضیحات این قسمت لازم به ذکر است که همواره راحتی و سلامتی نوزاد شما باید در اولویت قرار بگیرد. اما نکته منفی خرید پاپوش نوزاد یا کفش چسبی این است که کودک شما ممکن است نحوه بازکردن آن را به سرعت یاد بگیرد و وقتی حواستان نیست کفشهایش را دربیاورد. بسیاری از افراد با این تصور که کودکان در آن سنین زیاد اقدام به راه رفتن نکرده و عموما در آغوش گرفته میشوند، هنگام خرید بیشتر به زیبایی کفش توجه میکنند تا جنس آن. در دانه ی بعد دو پایه بلند.