از چند ماهگی کفش و پاپوش نوزاد را بخریم؟

بهتر است خرید این نوع کفش را تا زمانی که نوزاد کاملا راه رفتن را یاد نگرفته است به تعویق بی اندازید. پاسخ این است که تا هنگامی که نوزاد شما اولین گامهایش را برنداشته به کفشهایی با زیره سفت نیاز ندارید، بنابراین بهتر است به سراغ بافت پاپوش نوزاد یا خرید یکی از مدلهای زیبای آن بروید. معمولا نوزادان تازه متولدشده نیاز آنچنانی به کفش ندارند و از پاپوش استفاده می کنند. خرید پاپوش یا کفش نوزاد یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید به دقت گرفته شود، پاهای نوزادان تا مدتها بسیار لطیف و انعطاف پذیر است و ممکن است تغییر شکل پیدا کند، پس اجازه دهید این تغییر شکل درست صورت بگیرد و فرم پا از نوزادی دچار مشکل نشود. بسیاری از تولیدکنندگان و طراحان برند های مشهور، انواع پاپوش نوزاد یا کفش بچگانه را به شما پیشنهاد میدهند که از مواد نرم و لطیف و بسیار انعطافپذیر تشکیل شدهاند و صد البته بیشتر آنها قابل شستشو هستند.

کتانی نوزادی کوچکی که میبینید یا یک پاپوش بافتنی نوزادی میتواند شما را قانع کند که برای پاهای نوزادتان حتما یکی از آنها را نیاز خواهید داشت، اما قبل از خرید اولین پاپوش یا هر کفش کوچک زیبایی که نظرتان را جلب کرده است، باید نکاتی را در مورد نحوه خرید پاپوش یا کفش نوزاد بدانید. با توجه به ظرافت پای نوزادان دقت کنید که بافت پاپوش یا کفش نوزاد نباید خیلی تنگ باشد، پس اطمینان پیدا کنید که که سایز درست را انتخاب میکنید. برای اینکار میتوانید پای نوزاد خود را به وسیله یه متر یا بند فاصله بین شصت پا تا پاشنه را اندازه گیری کنید و بدین صورت میتوانید سایز کفش مناسب آنها را پیدا کنید.

اگر نختان خیلی نازک است و احتیاج به رج های زیادی دارید رج دوم را دو تا در میان کم نکنید. برای قسمت روی کفش رج اول تا سوم: یک زنجیره بزنید. و اینکه بتوانید انگشتان پای بچه را از روی کفش حس کنید. وجود بند، سگک یا چسبک این امکان را می دهد تا کفش را دقیقا اندازه پای بچه کنید و مطئن شوید کفش به راحتی از پای کودک خارج نمی شود. اگر وقت خرید کفش بچگانه ای که برای راه رفتن مناسب باشد رسیده است، باید بدانید که شما با فاصلههای بسیار کوتاهی باید به فکر خرید کفش باشید، چراکه پای نوزادان در سال اول به سرعت رشد کرده و مدام تغییر سایز میدهد. اکنون (که هنوز نوزاد راه نمیرود)، پای برهنه برای رشد پای نوزادتان بهتر است.

در این جدول با در نظر گرفتن طول کف پای نوزادتان می توانید سایز موردنظر و مناسب را انتخاب کنید. بعد از قسمت قرمز باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید کور کنید. بعد از قسمت قرمز باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه ی اخر را با شلال به زنجیره ها متصل کنید. در باقی دانه ها هر کدام یک پایه بلند بزنید. بقیه ی دانه ها را هر کدام یک پایه بزنید تا به قسمت بنفش پر رنگ برسید. در دانه ی پنجم و ششم هر کدام دو پایه بلند در دانه ی هفتم یک پایه بلند. یعنی یک دانه ببافید در دانه ی بعد دوتا پایه بلند بزنید. یعنی یک دانه ببافید دو دانه ی بعد را باهم ببافید.